Loading... (0%)

Suveöö armastus vallutab Lihula mõisa

23 July 2015

Plakat1. ja 2. augustil kell 19 esineb Lihula mõisas NUKU koor kontsertetendusega “Armastus on pärl”, mis on lavastatud spetsiaalselt nendeks kaheks sumedaks augustiõhtuks.
Kummalegi etendusele müüakse ainult 100 piletit, mida saab osta nii Lihula mõisast kui Piletilevist.

Armastus on peateest kõrvale jäänud

„Maailm on asjalik ja hullusti ärev ning armastus on peateelt kõrvale jäänud, just nagu Lihulagi, kuhu tuleb ekstra sisse keerata, sest tihe liiklus sõidab temast (küll üsna lähedalt) ikka mööda ja mööda…
Seepärast oleme sel suvel just Lihulas ja otsime kosutust hingele ning südamele. Laulame, räägime, tantsime, mängime pilli ja otsime armastust. Ehk leiame?” kõlab selle kontsertetenduse lühitutvustus.

Et hing lendu tõuseks

20150722_135243

Dirigendid Reeda Toots ja Saale Kreen Lihula mõisa saalis

„East sõltumatult soovib igaüks, et hing lendu tõuseks, et tulgu pärast, mis tuleb, aga et korraks juhtuks midagi sellist, et saaks välja nendest raamidest, kus me ülejäänud aja oleme. Suvel kõik õitseb, ka inimesed – see tuleb vajadusest emotsionaalse õitsemise järele. Sellest igatsusest on see etendus sündinud,” iseloomustas Reeda Toots peagi Lihula mõisas esitamisele tulevat kontsertetendust. „Olgu see ilm suvel mis tahes, aga hing peab kasvõi korra kuumaks minema,” lisas ta.

Lihula mõis ja erinevate aegade puudutus

Reeda ja Saale on kontsertpaiga valikuga rahul ja ootavad põnevusega järgmise nädala etendusi

Laulab, mängib pilli, räägib ja tantsib NUKU koor. Dirigent ja lavastaja on Reeda Toots, kes on juba 30 aastat Läänemaal suvitanud ning seetõttu Lihulast palju kordi läbi või mööda sõitnud.
„Otsisime Eestist päris mitmest kohast, käisime mitut mõisa kohapeal vaatamas ja Lihula võitis,” naeris dirigent, selgitades, miks see kontsert justnimelt Lihulas toimub. „Me jah soovisime, et oleks just selline mõis, kus on midagi ehedat alles ja siin Lihulas on see erinevate aegade puudutus täiesti olemas.”

Dirigent Saale Kreen, kelle jaoks on Lihula mõis olnud meeldiv ahhaa-üllatus, ütleb omalt poolt, et tasub tulla, sest selles kontsetetenduses kohtuvad omavahel puhas kirg, ükskõiksus, hoolitsus, meeleheide ja hellus.

Teatraalseid kontserte andev koor

2013_01_30 KUMUNtrepil maskidUKU koor on Eestis tuntud kui teatraalseid kontserte andev koor. Koori repertuaar on pisut jazzi poole kaldu, aga tegelikult on kogu imeline eesti koorimuusika ammendamatu vara-ait, millest üks lugusid jutustada tahtev koor emakeelset inspiratsiooni ammutada võib.

Lihulasse tuleb kogu koor ehk pisut rohkem kui paarkümmend lauljat. „Ma arvan, et teist sellist koori, kes niisuguseid asju teeks, vist ei olegi. Meil on ka akadeemilist tausta, kuid ütleme nii, et päris meie oma leib on see, kui me teeme lavastusi,” kirjeldas Reeda Toots.

 

20150722_150955Kontsertetenduse pikkus on pisut üle tunni.
Piletid on müügil Piletilevis ja Lihula mõisas, mis on avatud K-P 11-18.

Täispilet 7 €
Õpilane/tudeng/pensionär/kuni 12a laps 5 €
Grupisoodustus (al 4 inimesest) 5€/pilet
Vanusepiirang 7+, soovitatav vanus alates 12 eluaastast.

Lihula mõisas müügil olevad piletid on ilusad ja käsitsi välja lõigatud, sobides hästi ka kingituseks.
Lihula mõisas asub ühtlasi kohvik, turismiinfopunkt ja Lihula muuseum, kus on lisaks püsiekspositsioonile avatud ehetenäitus ning vabariikliku uudiskünnise ületanud pesunäitus “Kelmikas aluspesu – ajalugu ja tänapäev”.

 

Kristi Märk

Admin - post author

No other information about this author.