Loading... (0%)

Lõuna-Läänemaa koolide õpilased võistlesid kõrgushüppes

15 February 2017

Möödunud kolmapäeval, 8. veebruaril toimusid Lihula Gümnaasiumi Spordihoones noorte kõrgushüppe võistlused, kus osalesid Lihula Gümnaasiumi, Metsküla Algkooli ning Kõmsi, Vatla ja Virtsu koolide õpilased.

Meie piirkonna kergejõustikuga tegelevad noored on sellel sisehooajal saanud ennast proovile panna mitmel võistlusel: 6. detsembril Haapsalus Läänemaa järelkasvu-, 14. detsembril Lihulas ja 26. detsembril Pärnu Kergejõustikuhallis toimunud sisevõistlustel.

Uus aasta algas sama aktiivselt: 6. jaanuaril osaleti Lasnamäel toimunud treeningul, kus harjutati 14-15. jaanuaril ning 5. veebruaril Tallinnas toimunud Eesti noorte sisekergejõustiku meistrivõistlusteks.

Vaid mõni päev hiljem olid Lõuna-Läänemaa koolide õpilased oodatud Lihula Gümnaasiumi Spordihoonesse, kus toimusid meie piirkonna noortele mõeldud kõrgushüppe võistlused.

Kui kiirjooks ja kaugushüpe on need kergejõustiku alad, mida lapsed saavad igapäevaselt harrastada, siis kõrgushüppe kohta sama öelda ei saa. Siiski on tegemist alaga, mis juba esimese võistluse järel hakkab paljudele meeldima; nii juhtus ka meil.

Mul on hea meel, et nii paljud noored leiavad tunnivälisel ajal ja teiste tegemiste ning toimetamiste kõrvalt aega, et võistlustel osaleda. Kindlasti süstis antud jõuproov paljudesse enesekindlust; sellise tehnilise alaga sõbraks saada ei ole kerge, kuid kindlasti võimalik.


10-11aastaste poiste vanuserühmas sai esikoha Vatla kooli poiss Keiro Ristikivi: tulemus 1.15, mis on ühtlasi ka isiklik rekord. Ka hõbemedalist, Lihula Gümnaasiumi õpilane Ken-Indrek Klimpus, sai kirja sama tulemuse, kuid jäi katsete arvu osas Keirole alla. Pronksi võitis Herman Reinmaa Lihula Gümnaasiumist.

13-14aastaste tütarlaste vanuserühmas võitis kuldmedali samuti isikliku rekordi püstitanud Kõmsi kooli õpilane Kulla Saatmäe: tulemuseks oli 1.30. Teise koha võitis Astrid Põhako Vatla Koolist.

13-14aastaste poiste vanuserühmas sai esikoha elu esimesel kõrgushüppe võistlusel osalenud Metsküla Algkooli poiss Samuel Kastepõld, tulemus 1.35. Tema katsed läksid iga hüppega aina paremaks ning usun, et käesoleva aasta jooksul suudab ta ületada 1.50. Teise koha saavutas Lihula Gümnaasiumi õpilane Mario Reks, tulemus 1.30. Pronkmedali sai kaela teine Metsküla Algkooli õpilane Hugo Noormets, tulemus 1.10.

15-17aastaste neidude vanuserühmas võidutses Virtsu kooli sportlane Trinity Õismets, kes sai tulemuseks väga tubli 1.30. Hõbedase autasu sai Lihula Gümnaasiumi neiu Hanna Hatto 1.25-ga. Kolmanda koha sai Virtsu kooli õpilane Kristiina Kukk.

15aastaste noormeeste võitja oli uue isikliku rekordi 1.45 hüpanud Virtsu Kooli õpilane Kaaro Saatmäe.

17-18aastaste noormeeste vanuserühma parim oli Lihula Gümnaasiumi A-klassi rekordiomanik, eelmisel suvel 1.76 hüpanud Ainar-Sten Junker, kes sellel korral sai tulemuseks 1.55. Hõbeda võitis Martin Teppan tulemusega 1.50 ning pronksi Krismar Liiv 1.40-ga. Martini ja Krismari jaoks oli tegemist isiklike rekorditega; kõik noored õpivad Lihula Gümnaasiumis.

Võistluse kohtunikud olid õpetajad Jaanus Getreu, Meelis Põhako ja lapsevanem Jüri Saatmäe.

 

Järgmine kergejõustikuvõistlus lõuna-läänemaa koolinoortele toimub Lihulas 1. märtsil, kus on kavas kiirjooks.

 

Jaanus Getreu

Fotod: Hanna Hatto

 

Admin - post author

No other information about this author.