Loading... (0%)

Lõuna-Läänemaa noorsportlased osalesid Eesti meistrivõistlustel

06 February 2017

Nädalavahetusel toimusid Tallinnas, Lasnamäe Kergejõustikuhallis Eesti U14 vanusegrupi sisekergejõustiku meistrivõistlused, kus osales üle 300 noorsportlase 35 kergejõustikuklubist.

Läänemaa Kergejõustikuklubi esindasid sel jõuproovil ka Lõuna-Läänemaa koolide õpilased: kohal olid Lihula Gümnaasiumi, Metsküla ja Kõmsi Algkoolide ja Virtsu Kooli sportlased, kes kõik osalevad jalgpalli- või kergejõustikutreeningutel Lihulas.


Eesti noorte meistrivõistlustele tuleb kokku vabariigi paremik: selles, kõige kõrgema taseme ja konkurentsitihedama võistluse valguses saame meie oma noortele panna ainult kõige kõrgema hinde ja seda vaatamata sellele, et tegemist on alles 12-13 aastaste lastega.

Koolisport tervikuna, õnnestunud spordipäevad ja korraliku suhtumisega ning eesmärgistatud treeningud laovad vundamendi selleks, et meie noored saaksid parimatest parimatega mõõtu võtta.

Kaks parimat tulemust kuulitõukeringist

Virtsu Kooli kuuenda klassi poiss Robert Idvani tõukas 4-kilose kuuliga uue isikliku rekordi 10.25 saavutades sellega 21 võistleja hulgas kõrge 5. koha: medal jäi seejuures vaid 31 sentimeetri kaugusele. Robert on Lõuna-Läänemaa Jalgpalliklubis treeninud viis aastat ning sai äsja sinasõbraks ka kergejõustikuga.


Finaali suutis pääseda ka Kõmsi Kooli kuuenda klassi tütarlaps Kulla Saatmäe. Tõugates tulemuseks 8.99 saavutas ta lisaks isklikule rekordile 23 võistleja hulgas tubli 8. koha.


Tublid tulemused ka sprindis

Kulla Saatmäe jooksis 60 meetris taas isikliku rekordi: aeg 9.01. Sprintereid oli tüdrukute võistluses koguni 47 ning selles tihedas sõelas saavutas Kulla tubli 18. koha.

Metsküla Algkooli poiss Hugo Noormets sprintis 60 meetrit 9.63-ga ja oli 22. koha omanik. Lihula Gümnaasiumi õpilane Mario Reks sai ajaks 9.80 ja Virtsu Kooli poiss Geron Noor 10.25. Tegemist on noormeeste isiklike rekorditega. Lisaks sellele on ajad elektroonilised ning igati edetabelikõlbulikud.

Pikas sprindis, 200 meetri jooksus, pani ennast proovile Robert Idvani: ka siin oli noor spordimees tubli, aeg 30.79 andis 13.koha 24 osaleja seas.

Meie senised, varasemate aastate suuremad kordaminekud, on seotud just 800 meetri distantsiga. Martin Teppani medalivõidud Eesti meistrivõistlustelt kannustasid kolme meie noort ise ka seda võistlusmaad proovima. Kõikidel oli see esmaseks kogemuseks. Väga ilusa jooksu tegi Hugo Noormets; muide Martin ja Hugo on mõlemad pärit Metsküla Algkoolist. Hea tempovalik ja korralik lõpukiirendus andis 12 aastasele spordipoisile tubli 12.koha: aeg 2.47,89.

Mario Reks jooksis siin ajaks 2.57,19 ja Geron Noor 3.05,42 saavutades vastavalt 18. ja 20. koha.

 

Meie lapsed on tublid ning siinkohal on ülioluline, et saame oma noored selliselt võistluskarussellile aidata.

 

Jaanus Getreu

Fotod: Siive Knäzeva

Admin - post author

No other information about this author.