Loading... (0%)

Meie laste töine ja edukas jalgpalli nädalavahetus

07 March 2017

Möödunud nädalal võistlesid meie piirkonna noored jalgpallilapsed kahel üritusel: festivalil “Osavaim jalgpallur” ning saaliturniiril Haapsalu CUP. Mõlemil võistlusel saavutati tubli II koht.

Osavaima Jalgpalluri festival

Haapsalus Wiedemanni Spordihoones võistlesid Läänemaa koolid jalgpalli osavusharjutustes. Tegemist on Eesti Jalgpalli Liidu poolt korraldatava “Osavaima Jalgpalluri” festivaliga, kus võistlevad kaks vanuserühma: 1-3. klass ja 4-5. klass. Võistkonda kuulub kuus noorsportlast: neli poissi ja kaks tüdrukut. Kokku tuleb võistkondadel sooritada kolm jalgpallialast ja head tehnikat nõudvat teatevõistlust.

“Pallivedamise meistrid” on võistlus, kus jalgpallur läbib palliga slaalomi raja ja söödab siis mänguvahendi kaaslasele. “Täpsuskütid” on võistlus, kus 9 meetri kauguselt peavad jalgpallurid kordamööda palli võistkonna peale 12 korda väikesesse väravasse suunama-lööma. Kolmas võistlus, “Turbo”, on pallivedamisest, söötudest ja löökidest koosnev harjutuste kombinatsioon. Paremad selguvad iga ala kohapunktide kokku liitmisel.

“Osavaim Jalgpallur” toimub juba seitsmendat aastat. Neist neljal esimesel aastal toimus festival kohe vabariigi finaalina Raplas, Sadolini Spordihoones. Kuid koolide iga aastaga üha tõusev huvi võistluse vastu pani korraldajad sundseisu. Viimased kolm aastat on korraldatud igas maakonnas eelvoorud. Eesti finaali, 30 parema hulka pääsemiseks peab kodumaakonnas jõudma kahe parema hulka. Seda küll 4-5. klasside arvestuses, sest noorematele vabariigi finaali ei toimu.

Foto: Kertu Tutk

Lihula Gümnaasiumi 4-5. klasside võistkonnad on sellel võistluses olnud alati väga edukad: kahel korral on võidetud koguni Eesti parima kooli tiitel, mis näitab seda, et meie lastel on korralikult omandatud jalgpallitehnika.

Ka nüüd, Läänemaa 2017 aasta eelvoorus käis võidu nimel väga suur heitlus. Lihula Gümnaasiumi jalgpallilapsed: Kristel Oosim, Anna-Maria Laev, Herman Reinmaa, Mihkel Sibul, Ralf Pindis ja Stefan-Lauri Mölder võitsid Pallivedamise võistluse, kuid olid täpsuslöökide võistluses Haapsalu Linna Algkooli järel teised.

Võitja otsustas viimane ala, milleks oli “Turbo”. Ka siin olid meie lapsed tublid, kuid pidid vaid mõne sekundiga siiski Haapsalu Linna Algkoolile alla vanduda. Kokkuvõttes tubli II koht, mis tähendab osalemist Eesti Osavaima Jalgpalluri Festivali finaalis, mis toimub 6. aprillil Tallinnas, Eesti Jalgpalli Liidu sisehallis.

Haapsalu CUP turniiril väga tubli II koht

Pühapäeval, 5. märtsil toimunud saalijalgpalliturniiril Haapsalu CUP, mida korraldas Lõuna-Läänemaa Jalgpalliklubi, mängisid esinduslikul ka meie 2004-2005 aastal sündinud poisid, kes tegid väga hea turniiri ning saavutasid kõrge II koha.

Foto: Siive Knäzeva

Meie noormehed alistasid Läänemaa JK II võistkonna 4:1, Nõmme Kalju 4:3, Hiiumaa 2:0. Viik 1:1 tuli mängust Läänemaa JK I võistkonnaga. Kui turniir oleks lõppenud peale kõiki alagrupis toimunud mänge, oleks Lõuna-Läänemaa JK noored turniiri 10 punktiga võitnud. Kuid et noored saaksid veel ühe hea mängu lisaks, oli ka Haapsalu CUP turniiril klausel: 1 ja 2 koht mängivad finaalis ja 3-4 koht selgitavad pronksmedali omaniku.

Finaalis oli Lõuna-Läänemaa JK vastasteks Läänemaa JK I võistkond. Mäng algas väga huvitavalt ja mõlemapoolsete võimalustega, kuid vastaste pikem pink oli see, mis otsustavaks sai. Meie poisid hakkasid lõpuks väsima ning finaalis tuli vastu võtta kaotus.

Turniiri teine koht on siiski igati kiiduväärt: meie poisid mängisid väga head jalgpalli näidates head taset nii tehniliselt, kui ka taktikaliselt. Lõuna-Läänemaa JK võistkonda kuulusid: Andero Polberg, Mihkel Sibul, Sören Pent, Geron Noor, Hugo Noormets, Herman Reinmaa, Mart Mikiveer ja Stefan-Lauri Mölder. Turniiri parimaks väravavahiks tunnistati meie Mart Mikiveer. Lõuna-Läänemaa Jalgpalliklubi esindasid sellel turniiril Lihula Gümnaasiumi, Virtsu Kooli, Metsküla Algkooli ja Martna Põhikooli poisid.

 

Jaanus Getreu

Admin - post author

No other information about this author.