Loading... (0%)

Nädalavahetusel toimub Lihulas Lääne regiooni maadlejate laager

15 November 2016

Juba sel nädalavahetusel, 19. – 20. novembrini toimub Lihula Gümnaasiumi spordihoones maadluslaager, mille juhendajateks on teiste seas ka vennad Aap ja Tiit Uspenskid.

Idee korraldada maadluslaager on olnud õhus juba aastaid. Konkreetse kokkuleppeni jõuti siiski tänavu oktoobris, mil Põltsamaal toimus üle-eestiline treenerite koolitus.

Kahepäevasel seminaril aitas ununenud tarkusi toitmisest ja kehalisest aktiivsusest meelde tuletada professor ja endine Tartu Ülikooli kehakultuuri dekaan Vahur Ööpik. Maadlusega seotud kogemusi ja oskusi jagasid Eesti koondise peatreener Henn Põlluste ja Soome üks tuntumaid maadlejaid Marko Yli-Hannuksela.

Maadlusega täidetud koolitusprogrammist innustununa leppisid Lääne regiooni treenerid kokku ühise laagri, mis leiab aset juba tuleval nädalavahetusel, 19. – 20. novembril Lihulas. Tänase seisuga on end kirja pannud kokku 44 osalejat. Oskusi tulevad lihvima maadlejad ning nende treenerid Saaremaalt, Martnast, Haapsalust, Vigalast, Lihulast ja Pärnust.

 

Lihula Gümnaasiumi spordihoonesse paneme maha kaks matti ning toome kohale kõik treeninguks ja sportimiseks vajaliku. Kokku on plaanis teha 3 treeningut, viia läbi kehaliste võimete testid ning veeta üks öö koolimajas, et noortel oleks natuke ka laagri melu ja tunnetust. Laager on suunatud juba võistlevatele noortele, seega päris ABC-st me pihta ei hakka.

 

 

Janar Sõber
RJK Leola treener

 

Fotod: erakogu

Admin - post author

No other information about this author.