Loading... (0%)

Pühapäeval saab Massus taas näha rannajalgpalli

09 August 2016

Eeloleval pühapäeval, 14. augustil toimub Lõuna-Läänemaa Jalgpalliklubi ja Massu mõisa poolt korraldatav Massu II rannajalgpalliturniir. Turniir leiab aset, nii nagu eelmisel aastal, Massu Ratsaklubi ratsaväljakul.

Rannajalgpall_2Võistluspäev koosneb kahest osast. Hommikupoolikul alates 11.00-st võistlevad lapsed ja liivale tulevad Lõuna-Läänemaa piirkonna võistkonnad Lihula, Kirbla, Tuudi ja Vatla.

Pärast laste turniiri võistlevad rannajalgpallis kohalikud meeskonnad. Mõõtu võtavad Lihula JK, JK Vatla, Hanila Tulevik ja võõrustaja Massu.

Eelmisel aastal külastasid Massu rannajalgpalliturniiri ka Eesti rannakoondise jalgpallurid, eesotsas sealt samast piirkonnast pärit Priit Mäeoruga.

Sellel aastal kahjuks koondislased tiheda treening- ja võistlusgraafiku tõttu tulla ei saa. “Jah, reedel on Pärnus Bahama vastu mäng, siis koondise kogunemised. Väga kahju, et sellel aastal turniiri külastada ei saa, kuid nägin, et eelmisel aastal oli väga tore ja lastel rõõmu uuest võistlusest palju,” kommenteeris Priit Mäeorg.

Tänutäheks, et tema kodukandis rannajalgpalliturniiri korraldama hakati, kinkis Priidu praegune koduklubi Nõmme BSC Olybet, tema lapsepõlveklubile Lõuna-Läänemaa JK-le spetsiaalsed rannajalgpallid. Just nende, õigete rannajalgpallidega, pühapäeval Massus mängitaksegi.

Aastaga on ka ratsaväljakul palju muutunud. Massu mõisa peremees Armand Reinmaa: “Oleme väljaku ümber ehitanud aia, väljaku enda olukord on suuresti paranenud. Siin on vahepeal toimunud ka mitmed heal tasemel ratsavõistlused”.

Eesti Rannajalgpalli Liidu juht Kari-Andri Kask kinnitab, et Eestis on see hetkel teadaolevalt ainus laste rannajalgpalliturniir: “Minul on väga hea meel, et teete väikeses maakohas sellise ürituse. Ootan tagasisidet, et saaksime läbi Rannajalgpalli Liidu seda kõike jagada”.

Lõuna-Läänemaa Jalgpalliklubi ja Massu Mõis on koostööd teinud juba pikki aastaid. Korraldatud on lastekaitsepäeva jalgpalliturniire, koolialguseturniire, teist aastat võetakse ette Rannajalgpalliturniir. Jalgpallilapsed on abiks käinud ka Massu Ratsaklubi poolt pakutud korrastustöödel.

See kõik näitab kogukonna head põimumist, sõprust ja see on kõige tähtsam. Kui läbi selle saab head teha lastele, seda enam. Midagi toredat saab teha läbi suure tahtmise. Sellist randa sealkandis rannajalgpaliks lähedal ei ole, kuid metsa sees on ideaalses korras liivane ratsaväljak. Muidugi saab korraldada korraliku rannajalgpallivõistluse.

Pühapäeval kõik Massu, sest Läänemaal seda mujal, kui selles väikeses külas ei näe!

Jaanus Getreu

Võistkonnad

Fotod: Piret Morševitski  (2015. aasta liivajalgpalliturniir Massus)

Admin - post author

No other information about this author.