Loading... (0%)

Ülimenukaks osutunud kohvikutepäeva galerii ja järelkaja

08 August 2016

Üle ootuste palju rahvast kokku toonud Lihula valla kohvikutepäevast on möödunud veidi üle nädala, kuid külastajate ja korraldajate positiivsed emotsioonid kestavad siiani, pakkudes kõneainet ja tekitades elevust.

30. juulil oli Lihula vallas avatud 13 ühepäevakohvikut. Tegemist oli ülevallalise üritusega, kus lõid kaasa mitte ainult linna, vaid ka külade elanikud: kohvikud olid lisaks Lihula linnale avatud ka Keemul, Tuudil, Kirikukülas ja Kirblas. Kogu selle ettevõtmist aitas korraldada ja läbi viia sadakond meie valla inimesi ning neile appi tulnud sõpru-sugulasi siit-sealt Eestimaa nurgast.

Lihula valla kohvikutepäev tõi kohale meeletu rahvamassi, mida poleks osanud oodata ei korraldajad ega ka kohvikute pidajad. Usun, et ei liialda, kui ütlen, et igas kohvikus käis paarsada inimest ning populaarsemates kõvasti üle 300 külastaja!

Marju Pajumets Kirikukülas avatud Aru ja Tooma talu kohvikust on öelnud: “Meil sujus kõik suurepäraselt – tiim töötas nagu õlitatult ja me oleme kõik väga rahul. Külastajaid käis meie hinnangul üle 300. Tegime ka külalisteraamatu, kuhu jäetud tagasiside on väga positiivne, mis sest, et pea pooled ei jõudnud end kirja panna.”

Andra Berg-Jürgens Tuudil avatud kohvikust Sillerdav Saiake nentis: “Meie kohvikus oli rahvast ja rebimist üle ootuste palju – vahepeal jooksin isegi koju kooke juurde küpsetama ning needki kadusid kiiremini, kui lahti lõigata jõudsin. Välja reklaamitud makroonid olid otsas juba poole kaheks, kuid järgmisel aastal oleme kogemuse võrra rikkamad. Emotsioonid on laes ja omadega rohkem rahule jääda oleks raske. Tuudi tiim on vähemalt minu silmis küll medalit väärt!”

Nõustun Andraga ning konstateerin fakti, et medalit on väärt mitte ainult Tuudi, vaid ka kõigi teiste kohvikute pidajad, kes kaasa lõid.

Mitmekesine kultuuriline programm ja menüü

Kohvikute menüüd ja kultuuriline programm oli mitmekesine. Büttneri hoovikohvikus, mida külalisteraamatu andmetel külastas lausa üle 450 inimese, üllatas 30ndate hõnguliste roogade ja käsitöönäitusega. Kohviku külastaja Lea Viik on oma Facebooki kontol maininud: “Büttneri hoovikohvik- väga ilus hoov ja stiilsed riided 30ndatest, laual “värsked” ajastutruud ajakirjad.”

Kirbla külaseltsi muljed leiame nende Facebooki leheküljelt: “Ajarännukohvik töötas Kirblas ühel juulikuupäeval, mil üle Lihula valla tegutsesid samuti mitmed kohvikud. Rändasime ajas mitmel rinnal – Mati Mandel viis läbi rännaku ajas, Kirbla OÜ tõi meid tänapäevasesse robotlauta ning lapsed said tutvuda oma vanemate aegsete mängudega. Lisaks said kohviku külastajad vaadata Kirbla Maanaiste Seltsingu käsitöönäitust, rännata fotode najal kolhoosi-sohvoosiaegses Kirbla külas ning trükkida kirjutusmasinaga. Muidugi ei puududnud letilt kolhoosi-sohvoosiaegsed ampsud – igale amtipostile oli midagi.”

Ka Lihulas mõisamäel avatud kohviku Kirjuliisud eestkõneleja Maarja Jõevee kiidab: “Meile endile ja ka külastajatele meeldis väga Anneli ja Marise kontsert, millest võtsid osa ka mõned kohvikus viibijad. Külastajatele meeldis valikuterohke ning taskukohane menüü, aga ka viljakohvi. Osavõtjaid jagus ka hernekeede valmistamise ja paelte punumise töötubadesse. Lastele meeldis mängida erinevaid osavusmänge lõngakeradega. Kiita sai ka suurepärane asukoht, õhk ja vaade.”

Järgmisel aastal uuesti?

On tore tõdeda, et igasugune hea eeskuju on nakkav, nii ka meie kohvikutepäeva oma. Juba samal õhtul, kui enamik kohvikuid olid oma uksed kinni pannud ning väsinud, kuid rõõmsad korraldajad tegid viimaseid koristustöid, sain päris mitu teadet, kus külastajad soovisid järgmisel aastal ise kohvikutepidajatena välja astuda ning palusid oma hoovid tulevaseks aastaks kirja panna.

Mis siis muud, kui teeme koos ja teeme hästi!

Kristina Kukk
Lihula valla kohvikutepäeva koordinaator

Fotod: Kristina Kukk

 

Lugeja fotod Delfis: Lihula esimene kohvikutepäev pani väikelinna kihama

Lääne Elus ilmunud artikkel: Lihula ajaloo esimene kohvikutepäev nautis tohutut populaarsust

Läänlases ilmunud FOTOGALERII: Lihula valla esimene kohvikutepäev õnnestus suurepäraselt

Eduard Lauri kohvikutepäeva galerii

Avo Kiisk kohvikutepäeva galerii

Admin - post author

No other information about this author.