Loading... (0%)

Lihula laadal on sel aastal ka käsitöö ja taluturu ala

05 August 2016

Juba sel pühapäeval kell 9-15 toimub Lihula linnusemäel laat, kus lisaks tavapärasele tööstuskaubale müüakse ka käsitööd, koduleiba ning talukaupa. Müüjate nimekiri on endiselt avatud ning kõigile kohalikele on laadal kauplemine tasuta.

Lihulas on käimas kultuuripäevad, mille raames toimuvad erinevad üritused: ralli, näitused, lillkirjafestival, Lihula 805. juubeli tähistamine ning loomulikult ka kontserdid ning suurejooneline ooper. Kultuuripäevade üheks lahutamatu osaks on ka laat.

Tänavune laat on pisut teistsugusem kui muidu, nimelt on lisaks tavapärasele tööstuskaubale avatud käsitöö ja taluturu ala. Oma kaupa tulevad pakkuma Muhu tikandite meistrid, Saaremaa koduleiva küpsetajad, käsitööna valmistatud koduõlu, veini ja kastmete müüjad ning paljud teised.

Kena ilma puhul on laste jaoks avatud batuut ja minifarmi mängumaa. Lihula kultuurimaja kunstilise juhi Liisa Vaimla sõnul on tänavu 7. augustil kell 9 avatavale laadale eriti oodatud kohalikud kauplejad:

“Ootame nii köögi-, juur- kui ka puuviljade aga ka marjade kasvatajaid. Samuti ootame kohalikke käsitöömeistreid: tikkijaid, kudujaid, heegeldajaid. Oleme teinud kokkulepe, et Lihula vallas elavatelt ja tegutsevatelt inimestelt me laadamaksu ei võta, seega miks mitte tulla ja pakkuda oma õunu, marju, sokke, salle ka kohalikule rahvale?!”

Kauplema tulemise soovi saab edastada Lihula kultuurimajja 477 8191 või kultuurimaja@lihula.ee. Korraldajad paluvad kõigil kaupmeestel olla pühapäeval kohal kell 7, et plats saaks enne esimesi külastajaid ilusti valmis.

Kristina Kukk
Lihula Teataja kaastoimetaja

Admin - post author

No other information about this author.