Loading... (0%)

Sel laupäeval toimub Lihulas järjekordne Gustav Vahari memoriaal maadluses

29 September 2015

Eeloleval laupäeval, 3. oktoobril toimub Lihula Gümnaasiumi spordihoones Gustav Vahari memoriaal, mis on järjekorras juba viies, muutes eelseisva võistluse juubeliturniiriks. Sellest tulenevalt saab sündmus teoks suurejoonelisemalt kui tavaliselt, kohale on oodata rohkem maadlejaid ja võistlusest tehakse otseülekanne.

Suurturniiri korraldab 2008. aastal loodud Lõuna-Läänemaa Raskejõustikuklubi “Leola”, mille treener Janar Sõber nendib, et kõik ettevalmistused on tehtud: “Esmakordselt toimub Gustav Vahari memoriaal kahel matil. Matid mõõtudega 8X8 ja 12X12 meetrit on spordihoones juba maas ja ootavad maadlejaid.”

Üle saja maadleja, keda näeb ka online ülekande vahendusel

Kui üks matt on klubil endal olemas, siis teise laenati suureks maadlusvõistluseks, Haapsalu maadlusklubilt “Dünamo” ja kohale transporditi see klubi maadlustreeningutel käivate laste vanemate abiga. Kahel matil on laupäeval Lihulasse maadlema oodata kindlasti üle saja maadleja.
Osalejaid on üle Eesti. Maadlevad õpilased ja kadetid, ning 2004. aastal ja hiljem sündinud noored. Lisaks ka veel täiskasvanud. Maadlusliidu kohtunikekoguga on kokku lepitud ja kohale tulevad vabariikliku kategooria kohtunikud.
Koostöös kohaliku ettevõttega OÜ Prodigi teeb Raskejõustikuklubi “Leola” kogu võistlusest ka online ülekande, mis on jälgitav aadressil http://maadlus.prodigi.ee.
Lisaks ProDigile, kelle tehnilised oskused ja vahendid võimaldab võistlust üle kanda, tänavad korraldajad Lihula valda, Lihula Tarbijate Ühistut, OÜ Kvaliteetakent ja Kultuurkapitali.

Kuus aastat ja 18 medalit

Raskejõustikuklubi on oma tegutsemise aja jooksul võitnud Eesti meistrivõistlustelt 18 medalit. Seda nii õpilaste, kadettide, juunioride, kui ka täiskasvanute arvestuses. See on maaklubi kohta ülihea saavutus. Klubil on oma üritused, mida igal aastal korraldatakse. Suurim neist maailmameister Gustav Vahari memoriaal, kuid on ka rida teisigi üritusi.
Näiteks korraldatakse Läänemaa koolide Sumo meistrivõistlusivõistlusi ja Läänela egiidi all Läänemaa kreeka-rooma maadluse meistrivõistlusi.

Lasteaialaste maadluspäeva traditsioon

Üks eriline üritus, mida aga korraldatakse koos Lihula Lasteaia ja Kehtna maadlusklubiga, on Lihula, Rapla ja Kehtna lasteaialaste maadluspäev. See on alati toimunud Lihulas ja maadluspäeval müratakse, nügitakse, maadeldakse ja tuntakse teineteisest rõõmu. Laps tuuakse läbi lusti spordi juurde.
“Kehtna maadlustreener Leon Reitsak on minu jaoks suur autoriteet. Temaga koos midagi ette võtta on klubile tähtis. Sellel väikeste maadluspäeval on kõik ülesanded Leola klubi, Kehtna klubi ja Lihula lasteaia vahel jaotatud ja kõik sujub väga hästi, juba viis aastat,”
ütles treener Janar sõber. Väikestele lasteaialastele on maadluspäevi klubisiseselt veel aasta jooksul kaks.
Lisaks käivad klubi lapsed suviti treeninglaagrites, sellel aastal näiteks Tuksis.


2014. aasta Gustav Vahari memoriaal. Foto: erakogu

 

“Leola” 50 maadlejat ning 27 turniiri

Eelmisel hooajal käisid klubi maadlejad 27 maadlusturniiril. Sama tihe tuleb ka eesolev hooaeg. Kokku treenib Raskejõustikuklubis “Leola” 50 maadlejat.
“Sügisel saab üks ring, kuus aastat treeninud poistega täis. Targema, kogenenuma ja parema treenerina julgen öelda, et tuleb kindlasti uus punt poisse, kes saavad sama heaks. Kes on tugev tulgu trenni, kes ei ole, tulgu ikka, teeme tugevaks. Naljaga pooleks öeldes, tooge rikkis lapsed trenni, teeme korda,” julgustab Janar Sõber.

Lisainfo: võistluste juhend
RJK “Leola” blogi

 

Jaanus Getreu

Admin - post author

No other information about this author.