Loading... (0%)

Üle-eestilise discgolfi sarja KÄPIK Lihula etapp toimus 15-kraadises pakases

13 January 2016

Laupäeval toimus suvel avatud Lihula discgolfi pargis esmakordselt suurem võistlus, kus oli kohal 61 “hullu” inimest, kes otsustasid 15-kraadise pakasega neli ja pool tundi kettaid pilduda ja külma trotsida. Kohal oli 15 mängijat, kelle skoorin.com B-reiting kõrgem kui 900.

Kohalikud entusiastid olid selle üle-eestilise võistluse jaoks ette valmistanud lausa 18 rada, tagamaks, et kõik soovijad pääseksid võistlustele. Kui eelregistreerimine näitas, et osalejaid võib tulla lausa 90, siis krõbedad ilmaolud tegid oma korrektuurid.

 

 

Mehed

Meeste seas kujunes kahe ringi jooksul välja kindel esikolmik, kes suutsid järgnevatega märkimisväärse vahe sisse teha. Esimesel ringil näitas kõige stabiilsemat mängu Rainer Velbri. Ilmselgelt võib antud mängijat pidada ka esikolmikus kõige rohkem enda tulemust ületanud mängijaks, kuna mängija reiting enne võistlust oli alla 900, kuid esimesel ringil tehtud -4, ehk neli viset alla PAR’i, andis talle ringi reitinguks 1004. Teise tulemusega tuli esimeselt ringilt tagasi praeguste arvestuste kohaselt KÄPIK sarja nelja osavõistluse arvestuses liidrikohta omav Kristo Vaikmaa ja kolmandana suurfavoriit, ja eriti varajane ärkaja, Markus Dvinjaninov, kes Lihulasse jõudmiseks alustas sõitu Tartust hommikul kell 05:30.

Ka kohalikud tegid tublit mängu, 4-5 kohta jagas tulemusega -1 Indrek Rajamets, kuuendana tuli ringilt Kristjan Liiv(0) ja tulemusega +2, ning 13. kohal lõpetas ringi, vaid 5 kuud alaga tegelenud ja elu esimesel suuremal võistlusel osalenud Karl Tšekenjuk.

Teiselt ringil lülitas oodatult “beast-mode’i” sisse Markus Dvinjaninov, kes rajaga tutvununa suutis teha rajarekordit tähistava tulemuse -6, mis andis skoorin.com ringi reitinguks 1034. Ka teisel ringil olid üldise esikolmiku mehed sarnaselt esimesele ringile kolm parimat: Vaikmaa -3 ja Velbri -2. Sama tulemuse suutis teha ka Vallo Orgusaar. Märkimisväärne on ka teisel ringil viiendat tulemust(-1) näidanud Evgeni Smirnov, kes suuris raja läbida bogie-vabalt. Kohalikest oli teisel ringil kõige parem ja oma esimese ringi tulemust kolme viskega parandanud Aimar Alesmaa(0), Indrek Rajamets ja Kristjan Liiv suutsid teha tulemuse +1.

Kahe ringi kokkuvõttes oli siis esikolmiku tulemus neljandast kohast vähemalt 5 viske jagu parem ja ning teine ja kolmas koht tuli võrdse tulemuse tõttu ümber mängida, millest väljus võitjana Kristo Vaikmaa.

DSC_1168

Kahe ringi kokkuvõttes:

Markus Dvinjaninov(-8)
Kristo Vaikmaa(-6)
Rainer Velbri(-6)
Vallo Orgusaar(-1)
5-6. Anti Orgla(0)
5-6. Indrek Rajamets.(0)

Kohalikud:
7-8. Kristjan Liiv
10-11. Aimar Alesmaa
18. Karl Tšekenjuk
19. Egert Leht
21. Ats Ehasalu
22. Tõnis Veltmann
30-35. Cardo Jurs
30-35. Janar Smõtškov
37. Karel Üksvärav
39. Andry Raudkivi
43. Renee Pärnpuu.

Naised

Rõõm oli tõdeda, et naisi oli kohale tulnud 6 ja keegi ei jätnud võistlust ka pooleli. Kui ehk oodanuks seniste tulemuste alusel, et Maie-Ly Pihus ja Triinu Hurt liiguvad kiirelt eest ja jätavad kolmanda koha eest võitlemise Kersti Millerile ja Karin Pisale, siis vahed tulid oluliselt väiksemad, kui reitingute ja seniste tulemuste alusel eeldanuks.
Siiski pani kogenud Maie-Ly esimese ringiga(+7) ome paremuse maksma ja ehkki Maie-Ly mängis võistluse, talle mitte omaselt, ilma ühegi birdie’ta, siis stabiilsus tõi siiski võidu koju. Võitlus Triinu ja Maie-Ly vahel KÄPIKU üldvõidu peale jätkub.
Kahjuks kohalikke antud klassis ei osalenud, kuigi võiks öelda, et võistlust fotodele jäädvustanud Lisetil ja peatvaatajate hulgas nähtud Katrinal oleks olnud kindlasti võimalus vähemalt 5. koha eest võidelda, kui mitte enamat.

Tulemused:

Maie-Ly Pihus(+19)
Triinu Hurt(+22)
Kersti Miller(+24)
Karin Pisa(+26)
5-6. Katrin Mõisavald(+47)
5-6. Kairit Kraudok(+47)

Masters

Masters klassis sai võidu salarelvaks stabiilsus. Võitjaks tulnud Viljar Rebane ei teinud kummalgi ringil parimat tulemust, kuid stabiilsus mõlemal ringil, mis discgolfis on tihti kõige olulisem näitaja, osutus olulisimaks ka Lihulas.
Kui esimesel ringil näitas ülivõimsalt parimat tulemust oma klassis võistluste peakorraldaja Harri Reimand(-1), siis teise ringi tulemus(+8) ei lasknud üldkokkuvõttes 3-4 koha jagamisest kõrgemale kohale mõelda. Sama lugu oli teise ringi võitja Rainer Lipandiga, kelle teise ringi tulemus -4 ja päeva teine bogie-vaba ring, ei kompenseerinud esimese ringi tulemust +11. Võidu ja teise koha tõi nagu juba eelpoolgi mainitud, stabiilsus. Esimese ringi +3 ja teise ringi -2 andis esikoha pärnakale Viljar Rebasele ning teine koht läks Hiiumaale Raigo Golubile ringidega +6 ja -2.

Tulemused:

Viljar Rebane(+1)
Raigo Golub(+4)
3-4. Harri Reimand(+7)
3-4. Rainer Lipand(+7)
5. Tõnu Talimaa(+12)
6. Teet Saaberg(+16)

Noored 1999 ja hiljem sündinud

Noorte puhul oli Lihulale poodiumikoht peaaegu garanteeritud ja ehkki meie väike vapper osaleja Andero Polberg võitles 4 tundi külmaga ja esimese ringi tulemus ei pakkunud talle rahulolu, võitles poiss lõpuni ja tasuks kolmas koht ning võimalus koos mängida Eesti paremate oma klassi mängijatega. Nagu eeldada oli, siis Kasper Pisa ja Teemu Pikka vahel võitluseks läheb ja nii oligi. Kui esimese ringi mänguis paremini Teemu(+3), siis teisel ringil Kasper kogus ennast ja tegi noorte päeva parima tulemuse(0). Teise ringi hea hoog ei raugenud ka “kiires lõppmängus” ja võitjana väljus duellist hiidlane Kaper Pisa.

Tulemused:

Kasper Pisa(+7)
Teemu Pikka(+7)
Andero Polberg(+35).

Lihula etapi statistikat

Kõige rohkem birdiesid
Markus Dvinjaninov 14
Kristo Vaikmaa 12
3-4. Tanel Mehine, Kristjan Liiv 11

Birdiesid erinevatel radadel
Markus Dvinjaninov, Kristjan Liiv 10
Tanel Mehine 9
Kristo Vaikmaa, Rainer Velbri 8.

Ebaõnnesõdur
Tanel Mehine ja rada nr 7 – poleks seda rada, olnuks esikolmikul palju raskem.

Bogievabasid ringe 2
Rainer Lipand ja Evgeni Smirnov
Raja statistika

Igal rajal tehti vähemalt 1 bridie.
Eagleid ja hole-in-one’sid ei olnud.

Kõige raskem rada: nr. 6 – Määratud par’i ületati +1,2’ga
Kõige kergem rada: nr. 14 – Kokku 57 birdiet.
Kõige keerulisem birdie – rajad 3 ja 4.
Kõige rohkem OB’sid – nr. 5 (Saare rada): 47.

Kõik tulemused on SIIN.


Kokkuvõtteks

Leiame, et võistlus läks korda. Ehkki raja ettevalmistuses jäi vajaka (peamiselt aega), sai võistlus siiski peetud inimkadudeta.


Täname…

…neid, kes aitasid korraldada: Maarja Jõevee, Liset Kuusik, Atmar ja Tiina Lobja, Kristi Märk, Lihula vald, Lihula mõisas asuv kohvik (Marika ja Tuuli Mann ning Kadri Valk).

…neid kes varustasid materjaliga: R&O Ehitus (Raino Oosim), Janar Smõtškov, Uku Ehasalu, Karl Tšekenjuk jt.

….neid, kes rada aitasid ette valmistada: enamus klubiliikmetest, eriti Karl Tšekenjuk, Sander Kais, Tõnis Veltmann, Renee Pärnpuu, Andry Raudkivi, Karel Üksvärav.

…neid, kes laenasid oma tehnikat: Jaanus ja Georg Tšekenjuk, Riho Kais, Jaak Kastepõld, Indrek ja Ivar Rajamets, Aivar Veltmann, jt.

…kohalikke tegijaid, kes aitasid katta auhinnalauda: Matsalu Maius (martsipan), Tiit Roos (punutud korvid), Kipper Kala OÜ (suitsukala), Maarja Jõevee (kootud kindad), Matsalu Pruulikoda (Ära Aja IPA käsitööõlu)

…lubasid kasutada oma maad: Mika Pieti, Euro Houses Development OÜ

Loomulikult KÄPIKU peakorraldajaid.

Aitäh kõigile, kes tulid ja loodetavasti kohtume Lihulas taas – mujal nii kui nii.

Kristjan Liiv

Fotod: Liset Kuusik, kogu fotogaleriid saate vaadata SIIT.

 

Admin - post author

No other information about this author.