Loading... (0%)

Lihula muuseumis avati rahvariiete näitus

12 January 2016

Alates jaanuarist saab Lihula Muuseumis külastada näitust „Lihula ja ümbruskonna külade rahvariided“. Näituse koostamisel on kasutatud etnograafilisi esemeid 20 saj. algusest kuni tänapäevaste tikitud seelikuteni.

Näitusel on seitseteist erinevat rahvariide komplekti, lisaks: meeste ja naiste särgid, tikitud seelikud, pärltikandis meestevööd, kirivööd, säärepaelad, sukad, sokid, kindad jne.
Külastajad saavad tutvuda ka kirjandusega, kus kajastatakse Lihula kandi rahvariideid. Rahvariiete väljapanek jääb avatuks kuni veebruari lõpuni, ning arvatavasti saab seda näha ka suvehooajal.

Näitus on koostatud Lihula ja Hanila Muuseumi kogudest, lisaks on koostööd teinud eraisikud: Kaido Saak, Katrin Virkus Sule, Malle Saak, Karin Filippov, Diana Vatsfeldt, Aino Kaer Jeser, Aili Kukk, Urve Järv, Külli Markus, Aldo Vaan, Inna Esko, Aime Vald, Helgi Tõnnemaa, Anne Ööpik, Luule Kaunimäe, Linda Kaunimäe, Ulvi Põhako, Eda Aavik, Maie Roos ja Lihula Lasteaed.

SUUR TÄNU TEILE!

Muuseumil on soov näitusel olevatest esemetest koostada fotokogu. Kui teil on mõni etnograafiline rahvariiete juurde kuuluv ese: seelik, särk, rätik, liistik, pottmüts, pärg, vöö, sukad – andke endast märku ja teeme koostööd. Võtke julgelt ühendust: maarja.joevee@gmail.com või tel 5234303

Lisaks näituse külastamisele saab muuseumist osta Lihula ajalooga seotud kirjandust.

Maarja Jõevee
Lihula muuseum

Admin - post author

No other information about this author.