Loading... (0%)

10. augustil on Lihulas avatud ühepäevane kirbuturg

03 August 2016

Juba järgmise nädala kolmapäeval, 10. augustil on Lihulas avatud pop-up kirbuturg, kus lisaks riietele müüakse ka käsitsi valmistatud leiba ja jäätist.

Kirbuturu üks eestvedajatest Merle Mihkelmaa selgitab, et idee avada nii-öelda ühepäevakirbukas tuli Facebooki grupis “Lihula Emmed” peetud diskussioonist, kus arutleti selle üle, kuhu võiks viia kasutatuid riideid. “Mina olen viinud Haapsallu, Läänemaa Suurperede Liidu ruumidesse, mille liige meie pere ka on. Samas on mul mõned sellised riided, mida päris niisama ära anda ei taha, kuid sümboolse summa eest küll,” ütles Merle.

Inspireerituna Haapsalu vanalinna hoovi kirbukatest ja Lihula valla kohvikutepäevast, arutas Merle seda mõtet naabrinaise Margega, kes oli ideest koheselt vaimustuses ning soovis kaasa lüüa. “Kuna minu abikaasal, Olevil on fotograafia kõrval huvi ka kokkamise vastu, pakkus ta välja mõtte kodust jäätist müüa ning Margel tuli soov küpsetada koduleiba,” selgitas Merle.

Niisiis, 10. augustil on kõik huvilised oodatud Lihula Uus tn 10 hoovi, kus kell 11-14 on avatud kirbuturg. Merle Mihkelmaa laotab letile laste üleriided ja jalanõud. Marge Mets tuulutab oma pereliikmete kappe ja nii muuseas otsib uut omanikku ka enda autole.

Küsimusele, kas müüjaid mahub veel, vastas Merle rõõmsalt: “Kui keegi tahab kampa lüüa, siis meil on selle üle hea meel, sest aias ruumi on. Oodatud on kõik!”

Ürituse lisainfo leiate Facebookis ning oma soovist kirbuka müüjate seltskonnaga ühineda, saate teada anda merle.mihkelmaa@gmail.com.

 

Kristina Kukk
Lihula Teataja kaastoimetaja

Foto: Olev Mihkelmaa

Admin - post author

No other information about this author.