Loading... (0%)

Fotogalerii: “Läänemaa tunnustab 2015” – tänukirjade sadu Lihula suunal

26 November 2015

Sel nädalal toimus Uuemõisa lossi valges saalis tänuüritus “Läänemaa tunnustab 2015”. Lihulasse tuli aasta noore tiitel, noorsootöötaja eripreemia, Läänemaa sädeinimese ning ka sädemete sädeme tiitel. Lihula Eurovisioon sai tunnustatud kui noorsootöö valdkonna aasta sündmus.

 

Läänemaa sädeinimene, Piret Paabo

Foto: Tarmo Õuemaa

Tänu Pireti tegevusele on Lihulas Muusikatuba Päevalill, mis on ilmselt ainuke omataoline muusikalist vabaharidust pakkuv asutus Läänemaal. Ainulaadne on muusikatuba seepoolest, et iga inimesega tegeletakse individuaalselt ja koos selgitatakse välja õpisoov ja -eesmärk ning lepitakse kokku, kuidas hakatakse õppima.

Toimetatakse küll vabatahtlike abiga, kuid muusikatoa südameks ja vedajaks on selle idee autor Piret. Tema hoolitseb lisaks õppetöö korraldamisele ka selle eest, et maja oleks puhas, ahi köetud ja iga õppijat ning külalist ootaks kuum jook ja küpsised laual. Muusikatoas ei tegeleta nn valitud seltskonnaga, vaid kõigiga, kes selleks soovi avaldavad, nii suurtega kui väikestega.

Oluline on ka Pireti eestvedamine muinsuskaitsealuse  endise Jaani Kõrtsi hoone korrastamine, mille tööd veel käivad, kuid areng on märkimisväärne.

Piret Paabo on Läänemaal hinnatud muusikapedagoog, kelle käest on saanud armastuse muusika vastu lapsed ning mehed ja naised erinevatest kooridest. Piret Paabo panus kohaliku kogukonna ja kultuurielu arenemisse avaldab mõju igas vanuserühmas.

Läänemaa sädemete säde, Kristi Märk

Foto: Tarmo Õuemaa

Kristit esitas sädemete sädeme nominendina üksteist inimest ja seega on siinne kirjeldus kokkuvõte mitmest erinevast tekstist.

Ei ole kohta, kus Kristit ei oleks. Kristi on alati kaasa mõtlemas, tegutsemas, teisi innustamas. Tema jaoks ei ole olemas sõnu “ei saa”, vaid “kuidas saab”.
Kristi on suhete looja ja hoidja. Ta läheb tiimi ja sulatab inimesed ühte, paneb meeskonnad tööle, algatab uusi ideid ja viib neid ka ellu.

Kristi on inspireeriv inimene, kelles on palju häid omadusi, mis kõigil võiksid olla: ta on alati asjalik, meeldiv, sõbralik, soe, helge ja särav. Hingestatud ja sügav inimene, kelle avatud meel ja hing loob temaga koos töötades sooja ja usaldusväärse õhkkonna.

Tänu Kristi tööle, sealhulgas tööaja välisele ja vabatahtlikule tööle, oli Lihula vald edukalt esindatud messil Maale elama, toimuvad erinevad sündmused, kogukonna infoliikumine ning -vahetus on saavutanud täiesti uue taseme, noorsootöö on sisse saanud uue hoo, ta on algataja ja osaline mitmetes projektides (Mullihotell, Eurovisioon, välisvabatahtlikud jms) ning agaralt kaasa löönud ka maakondlikes tegevustes, olles näiteks Vene Laada ja Muinasjutufestivali korralduslik taustajõud.

Ta aitab inimestel, kellel on head ideed, neid reaalselt ellu viia. Kui midagi on väärt muutmist või vähemalt väärib üritamist, siis Kristi lihtsalt peab käed külge panema.
Ta on keegi, keda sa tahaksid iga projekti juurde, sest ta oskab kirjutada ja märgata inimestes nende häid külgi ja omadusi. Või õigemini, ta vist näebki inimestes ainult nende häid külgi, oskab igas olukorras välja tuua inimeste tugevused ning kiidab neid alati ette ja taha.
Nüüd on aeg teda kiita!

Läänemaa sädeinimesed 2015. Foto: Arvo Tarmula

Läänemaa aasta noor, Eliise Tiidussalu

Foto: Arvo Tarmula

Lisaks muudele tegemistele on Eliise motivatsioonivideo “Näe Päikest, pilve tagant!” idee autor ja teostaja, Lihula noortemajale uue ilme ning uue sisu looja ja selle aasta Eesti parimaks noorte algatuseks valitud “Lihula Eurovisiooni” üks kolmest peakorraldajast ning õhtujuht.

Lisaks on ta kirglik fotograaf, blogipidaja, koolilehe toimetuse liige, Läänemaa noortekogu liige, osaluskohviku korraldaja, eelmise aasta Eesti noorteparlamendi esimees. Lööb aktiivselt kaasa Läänemaa noorkotkaste-ja kodutütarde tegemistes,  küll pildistamas, küll diplomeid vorpimas, küll kontrollpunktides kohtunikuks.

“Kõik, millele Eliise käe külge paneb, lööb särama ja saab uue elu ning hingamise. Imelikul ja imelisel moel oskab ta unistada asjadest, mis lähevad varem või hiljem täide, sest Eliise on meeletult võimekas visionäär, kes näeb ja tajub tulevikku ammu enne seda, kui see reaalsuseks saab. Võimatute asjade võimalikuks muutja. Tema looming tuleb südamest ning läheb otse südametesse,” kõlavad valikulised read Eliise nomineerimise ettepanekus, kus kokku on teda iseloomustanud ja kiitnud seitse sõpra-tuttavat.

Noorsootöö eripreemia, Hilje Tammaru

Foto: Arvo Tarmula

Ta kuulab, ta suhtleb, ta elab kaasa, ta korraldab, ta organiseerib, ta otsib võimalusi, ta kiidab ja tunnustab. Ta on avatud meelega innustaja ning uuega kaasa mineja.
Ei ole tavapärane, et üks kool ja sealne huvijuht on nõus tegema kõike seda, mida Lihula selle aasta kevadine suursündmus, mis on praeguseks valitud terve vabariigi parimaks noortealgatuseks, kõigilt osapooltelt nõudis.

Ta tunnustab ja motiveerib ning innustab noori tegutsema, olles oma tegutsemise ning aktiivsusega suureks eeskujuks. Ta laseb noortel end teostada ja tõestada.  Koolile lisab ta väärtusi, mida pole teistes koolides. Ta tahab, et õpilased saaksid õpikute tagant välja ning kogeksid õppimist reaalsuses. Tänu talle oleme me kõik avardanud tohutult oma silmaringi just päriselt, mitte läbi õpikute, läbi kellegi teise jutu. See on väärtus omaette. Usun, et tegelikult ei ole see mõõdetav, kui oluline isiksus on Hilje Lihulale ja Lihula noortele,” on noored Hiljet iseloomustanud.

Aasta sündmus ja koostöö, Lihula Eurovisioon

Lihula EurovisionIdee, mis veel aasta tagasi oli vaid unistus, sai erinevate osapoolte koostöös reaalsuseks. Selle sündmuse ajaks seiskus Lihulas muu elu, sest pea terve kogukond hingas Eurovisiooni rütmis.

200+ koolipere liiget, kellelt tuli Eurovisiooni sisu;
500+ külalist, kes peost kohapeal osa said;
7 otseülekande kaamerat;
300+ ekraani, mille vahendusel jälgiti sündmust läbi veebi;
50+ otseselt või kaudselt korraldamisse kaasatud inimest või ettevõtet, kes panustasid oma
aja, energia, nõu, jõu või rahaliste vahenditega;
2500+ vaatamist on Lihula Eurovisiooni rahva lemmikul;
10 000+ vaatamist on kõigil teistel Youtube’is olevatel etteastetel kamba peale kokku.
Eurovisioonist on saanud legend, mille järellainetus kestab tänaseni ja mis võitis hiljuti ka üle-eestilise „Ettevõtliku kooli” edulugude konkursi.

Eurovisiooni korraldusmeeskond: Eliise Tiidussalu, Hilje Tammaru, Kristi Märk, Heini Heinlaid ja Epp Sillukse. Foto: Arvo Tarmula

 

Fotod: Arvo Tarmula

 

Loe ja vaata lisaks:
Läänemaa “Sädemele säde” 2015 on Kristi Märk. Tutvu kõigi sädeinimestega
Fotogalerii: Läänemaa tunnustamisüritus 2015

Admin - post author

No other information about this author.