Loading... (0%)

Fotogalerii: Lihula noortemaja võõrustab täna ja homme meedialaagrit

13 November 2015

Täna ja homme toimub Lihula noortemajas Läänemaa kodutütarde ja noorkotkaste meedialaager. Üle maakonna on kokku tulnud paarkümmend osalejat, kelle eesmärgiks on nende kahe päeva tulemusel kirjutada üks osa Lääne Elu Kaitseliidu teemalisest vahelehest ning valmistuda vabariiklikuks Noorte Kotkaste meediavõistluseks.

Täna oli külaliste ja kogemuste kuulamise päev, mille lõpuks said kirja ka esimesed mõtted Lääne Elu vahelehe jaoks. Meediast ja ajakirjandusest olid rääkimas ning uudiste kirjutamise osas soovitusi jagamas TV3 Läänemaa korrespondent Eduard Laur, Lihula Teataja toimetaja Kristi Märk ning Lihula koolilehe ajakirjanikud Katrin Veek ja Eliise Tiidussalu.
Laupäeval aitab noorte ideid artikliteks vormida Lääne Elu ajakirjanik Lehte Ilves.

Noorteorganisatsioonide meedia-aasta

Kaitseliidu noorteorganisatsioonide jaoks on 2015 meedia-aasta ning selle raames toimub järgmisel nädalavahetusel, 20.-21. novembril Türil Noorte Kotkaste vabariiklik meediavõistlus, milleks käesoleva laagri abil valmistutakse.

Lisaks ilmub iga aasta lõpus Lääne maakonna ajalehe Lääne Elu vahel Kaitseliidu maleva erileht Lääne Malevlane, mille noortetööd puudutav osa pannakse kokku nende kahe päeva jooksul.

Osalejaid üle terve maakonna

Meedialaagri korraldajaks on Kaitseliidu Lääne maleva noortejuhid Kaidi Sitsi eestvedamisel. “Mõtlesime kaua, mida Kaitseliidu Lääne maleva noored sel aastal teha võiksid. Pikalt valitses mõtetes vaikus. Ja kuskilt tuli mõte korraldada meedialaager, mille käigus valmivad lood meie noorte tegemistest,” kirjeldas Kaidi.

Lihula meedialaagris osalevad kodutütred ja noorkotkad, kokku 19 noort, õpivad Taebla, Oru, Kullamaa, Haapsalu ja Lihula koolides.
Vabatahtlike noortejuhtidena löövad laagris kaasa Heli Esko, Maire Kruus, Edita Luik ja Ülle Kõva. Laagri seltskond ööbib Lihula lasteaias.


Osalejate kommentaarid

,,See on väga inspiratsioonirikas kogemus. Laager on olnud praeguseni päris huvitav. Kõik õpetajad on väga lõbusad olnud. Loodan, et homne päev on sama lahe. Kaidi Sits on jälle ühe toreda projektiga hakkama saanud.” Kadri Kaus (12)

“Ma tuli siia, sest soovisin saada rohkem kogemusi ja rohkem sõpru. Tänane päev on mulle väga meeldinud, ma õppisin, kuidas tehakse Seitsmeseid Uudiseid. Soovin, et selliseid laagreid toimuks rohkem.”  Egert Heinorg (13)

,,Mina sain täna proovida olla nii küsija kui ka vastaja rollis. Kaamera ees olla ei olnudki nii lihtne, kui olin mäletanud eelmisest korrast, aga samas sain ma väga hea kogemuse. Olen ka enne kaamera ees küsitletav olnud, aga seekord oli kuidagi teistmoodi, kuna asi oli konkreetsem ja suurem.” Katarina Sits (14)

,,Praeguseni on laager olnud tore ja huvitav. Eduard Lauri jutt kaameratagusest tegevusest oli väga põnev ja me saime palju uut teada. Mõned faktid olid väga üllatavad. See laager on andnud meile häid teadmisi.” Anett Aavik  (13)

“Kaamera ees oli väga kõhe olla, samas ka väga lõbus. Laagri jooksul oleme aimu saanud teleuudiste elu telgitaguste ja eri metoodika kohta, näiteks kuidas kaamerat paika sättida. Lisaks olen veel teada saanud, et TV3 on vaid pisitillukene osa kogu suurest Viasati perest. Sel on ka palju toredaid naabreid nagu Power Hit Radio, StarFM, TV3+ ning TV6, mis on ühtlasi ka TV3 tütarkanal. Väga lõbus ja ergastav laager on siiani olnud.” Rait Kulbok (18)

“Kaamera ette kutsumine oli üllatav ja algul veidi põdesin, kuid kui selle ära tegin, olin endaga isegi natuke rahul. Nüüd ootan, mida homne päev meile pakub.” Nathali Ploomipuu (14)

“Meedialaagrisse tulin selleks, et rääkida oma kogemustest kirjutamisega – nii koolilehe ,,Tikker” ning Lihula Teataja noortetoimetuse liikmena. Ütlesin kutsele JAH sõna, sest tahtsin rääkida ja näidata, et noortel on tänapäeval meedias suured võimalused. Pärast jutu ettekandmist oli minus rahulolev tunne ning tänulikkus. Laagris olles sain lisaks katsetada ka kaamera ees intervjueeritavaks olemist.” Katrin Veek (14)

“Mul on suur rõõm näha noortemajas nii palju särasilmseid  kodutütreid ja noorkotkaid. Alati on tore nende tegemistes kaasa lüüa, seda eriti, kui sündimas on midagi nii vahvat ja meeldejäävat kui praegu. Usun, et tänane meediapäev on noortele väga vajalik ning huvitav, eriti seetõttu, et igaühel oli võimalus oma silmaga näha, kuidas täpselt uudisloo tegemine käib.” Eliise Tiidussalu (18)

 

 

Fotod: Eliise Tiidussalu

Admin - post author

No other information about this author.