Loading... (0%)

Fotogalerii: Lihula vald oli Läänemaa tantsupeol esindatud nelja põlvkonnaga

16 May 2016

Möödunud laupäeval toimus Haapsalu piiskopilinnuses Läänemaa tantsupidu “Sulle”, kust ei puudunud ka Lihula tantsijad.

14. mail toimus Haapsalu linnuseõuel Läänemaa tantsupidu, mis tänavu kandis nime “Sulle”. Peo pealavastaja Liia Leesi sõnul tähendab nimi seda, et iga tantsija leiab oma hinges kellegi, kellele ta oma tantsu pühendab. Sama mõtet kordas ka peo avanud tantsiv maavanem Neeme Suur, kes soovitas igal tantsijal leida rahva hulgas keegi, kellele ta tantsib.

Poolteist tundi kestnud etenduse jooksul käis linnusemurul kokku 72 rühma pea kõikidest valdadest; tantsijaid oli kokku ligi tuhat. Lihula vald oli esindatud pea kõikides vanuserühmades: lasteaialastest memmedeni välja. Kokku peaaegu 100 tantsijat koos juhendajatega. Meie valla lippu hoidsid kõrgel Lihula Lasteaed, Metsküla Algkooli Mürakarud, Lihula Gümnaasiumi 1.-4. klass, segarahvatantsurühm Kirivöö ning Tantsulust 60+.

Tragid mudilased

Tantsupeost võttis osa 23 Lihula Lasteaia kooliminejate rühmade kasvandikku.

Anne Ööpik ja lasteaia lapsed

“Päev läks igati korda. Ilm oli meie poolt: jäime vihmast puutumata, palju mõnusam oli veidi jahedama ilmaga toimetada nii bussisõidul, proovides kui rongkäigus,” ütles lasteaia direktor Anne Ööpik. “Lapsed tulid kõigega kenasti toime – proovis oma tantsuplatsi leidmisega, makaronide söömisega, rongkäigus marssimisega ja meie lasteaia sildi tassimisega. Ikkagi suured juba!” tunnustas Anne.

Ka Lihula Gümnaasiumi kehalise kasvatuse õpetaja ja 1.-4. klasside rahvatantsijate juhendaja Pilvi Kase kiitis lapsi: “Eks iga uus asi tekitab alguses segadust, kuid lapsed olid tublid: neile piisas vaid vähesest selgitusest, kui juba osati ilusti platsil orienteeruda.” Pilvi mainis ka seda, et lapsed olid pisut nördinud, et seekord ei lubatud nooremaid rühmasid perekonnavalsse tantsima, kuigi tema 44 kasvandikku olid need ilusti selgeks õppinud.

Kiidusõnu jätkub kõigile

Nii esinejad kui ka pealtvaatajad ütlevad kui ühest suust, et peol oli meie kaunites rahvariietes mõnuga tantsivaid inimesi tore vaadata.

“See on küll vahva, et Lihula Gümnaasiumis lapsed taas rahvatantsuga tegelema on hakanud. Vaatasin neid seal platsil keerlemas: tantsisid nii, et vähe polnud,” ütles Tantsulust 60+ juhendaja Marje Hinsberg.

Metsküla Mürakarud ja segarahvatantsurühm Kirivöö

Varje

Lihula vallavanem Varje Ojala-Toos

Ka Metsküla Mürakarud olid väga tublid. Lisaks sellele, et nad tublisti jalga keerutasid, oli tore kuulata nende poolt rongkäikudel hõigatud loosungeid nagu “Elagu inimesed!” ja “Elagu Eesti!”.

Segarahvatantsurühma Kirivöö juhendaja Erika Tee kiitis samuti esinejaid: “Tantsud olid selged ning ette pole midagi heita. Tänusõnad tubli esinemise eest.”

Ka Lihula vallavanem Varje Ojala-Toos ei ole kiidusõnadega kitsi: “Sellist esinejate hulka nagu tänavu pole Lihulast juba pikki aastaid olnud. Suured tänud lasteaiale ning koolidele, et leidsite võimaluse rahvatantsu ka laste seas populariseerida. Samuti suur aitäh kõikidele esinejatele – pidu oli hästi tore ja meeldiv!”

 

Kristina Kukk
Lihula Teataja kaastoimetaja

Fotod: Kaarel Kaisel

Admin - post author

No other information about this author.