Loading... (0%)

Lihulas avatakse kaasaegne kaugtöökontor

17 May 2016

Juba aastaid on tühjana seisnud Lihulas asuva vana ambulatooriumi teine korrus. Nüüd ollakse sellesse taas elu sisse puhumas, sest Hembo Pagi (Archaeovision OÜ) ja Markko Salm (Prodigi OÜ) on sinna rajamas kaugtöökontorit.

Tallinna mnt 17 maja saab koduks ka Prodigi OÜ-le ja Archaeovision OÜ Lihula esindusele. “Vallalt oleme rentinud ruumid, teinud eeltööd ning pidanud läbirääkimisi võimalike allrentnikega,” kommenteeris üks projekti eestvedajad Hembo Pagi, lisades, et praegusel hetkel täidab 12 loodavast töökohast pool ProDigi OÜ ning ühe koha võtab Archaeovision OÜ.

“Ehitustööd algavad peagi ning loodetavasti sügiseks saame oma meeskonnaga sisse kolida,” kirjeldas ProDigi juhatuse liige Markko Salm ettevõtmise ajakava. Kuna kaugtöökontori toimimise alustalaks on kiire internetiühendus, siis OÜ ProDigi paigaldatud 1GBit fiiberoptiline andmesidekanal annab soovijatele võimaluse ka oma serverite majutamiseks.

Eeltööna on mehed suhelnud samalaadsete ettevõtmiste eestvedajatega teistes maakondades ja jõudnud järeldusele, et kaugtöökeskuse toimimiseks ei piisa ainult kaasaegsetest kontoritingimustest, vaid tähtsat rolli mängib ka omavaheline sünergia ja koostöövõimalused.

Foto: Eduard Laur

“Loodava kaugtöökeskuse oluliseks eesmärgiks on inimeste arendamine, pakkudes selleks soodsat keskkonda ning tuge meie meeskonna näol,” ütles Pagi.

Lõuna-Läänemaa ainus seesugune ettevõtmime annab võimalusi ka naabervaldade elanikele, kes ehk muidu kaugemaid töösõite tegema peaksid.

Sama hoone esimesel korrusel asub apteek  ning hiljuti kolis oma tegevuse sinna ka perearst Külli Raudsik.


Kristi Märk
Lihula Teataja toimetaja

Päise foto: erakogu

Artikkel ilmus ka Lihula valla värskes paberlehes, mis täna lugejateni jõuab.

Admin - post author

No other information about this author.