Loading... (0%)

Hoiame Lihula valla puhtana!

11 May 2016

Teeme Ära talgupäev, mis kulges kõikjal üle Eesti mõnusas meeleolus, on tänaseks lõppenud. Talgupäev läks igati korda – suviselt soe ja päikeseline ilm tõi kodudest välja rohkem kui 42 000 talgulist.

teemearaTalgupäeva raames oli kokku 1986 talgupaika, neist 106 olid Läänemaal. Lihula vallas oli ametlike talgukohti 13. Läänemaal osales korraldusmeeskonna andmetel kokku 2056 talgulist.

Talgupäeva raames toimus kõige rohkem küla-, heakorra- ja looduskaitse talguid, samuti korteriühistute ning noortega ja noortekeskustega seotud talguid.

Saastnas ja Keemul korrastati sadamate piirkondi, Tuudil ehitati pooleli olevat maakiviaeda, Järisel peeti mõttetalguid ning Lihulas aga ka mujal tehti heakorratöid: koristati prügi, rohiti peenraid ja korjati lehti. Üldiselt möödusid talgud hästi ja ilma viperusteta.

Ebameeldivad leiud

Ristiku tänava 9 ja 10 majade elanikud oli tänavanurga korrastustööde käigus leidnud kulu seest koera väljaheidetega kilekotikesi.
“On tore, et koeraomanik koristab oma hoolealuse järel, aga miks visatakse kilekott loodusesse mitte prügikasti?! Igal majal on prügikast ju olemas,” oli neil keeruline inimeste käitumist mõista.

Lisaks oli Ristiku tänava elanike sõnul toodud konteinerite juurde suuri kilekotte olmeprügiga, kus oli sees nii klaasikilde kui ka tuhka, aga ka muud taolist, mis ei kuulu paberi- ja pakendite alla. “Tuhk on küll kasulik loodusele, aga kui seda hakkab sinna rohkem tekkima, kerkib sinna kohalik tuhamägi,” ütles üks elanikest.

Üleskutse hoida meie maa puhtana

teemeara2Kurb on tõdeda, et endiselt on meie seas palju neid, kelle jaoks on pakendite ja muu prügi tänavale loopimine normaalsus. Kahjuks leidub selliseid inimesi nii noorte, kui vanade seas.

Hiljuti oli Lihulas Lasteaia tänaval asuva mänguväljaku ümbrus prügi täis; Tuudi-Meelva-Metsküla tee ääres võib alatihti leida auto aknast välja loobituid kohvitopse, aga ka viinapudeleid.

Arvestades sellega, kui suure hoole ja entusiasmiga on vabatahtlikud nõus panustama looduse ja ümbruskonna puhtusesse, tekib küsimus, miks on siiani neid, kes sellest ei hooli?

Kujutagem nüüd ette, mis saab siis, kui ühel hetkel hakkavad kõik viskama oma laga sellesse mitteettenähtud kohta?
Lõpuks me ju upume prügisse!
Kas sellist tuleviku me tahamegi?

Pilt on illustreeriv

Kui ei, vaadakem endasse ja mõelgem oma käitumise üle. Kui igaüks meist viskab prügi selleks ettenähtud kohtadesse ning metsast marjult-seenelt väljudes haaraks näppu mõne sinna eksinud sodi, oleks maailm varsti üks ilus paik, kus elada.

Omalt poolt soovin tänada neid, kes aitavad meie valda puhtana hoida, seda kas talgutel osaledes või igapäevaselt silmi lahti hoides ja  –  müts maha teie ees!

Kristina Kukk

 

Lisainfo:
Lihula valla jäätmemajandus
Tasuta pakendikott muudab sorteerimise imelihtsaks

Päise pilt: Kristina Kukk
Sisufoto: Teeme ÄraLiina LuikMärgatud: Lihulas Facebook ning Google pildiotsing

Admin - post author

No other information about this author.