Loading... (0%)

Ilu ei hoia ju padajes

21 April 2017

Lihulas vaikses Aia tänavas on end sisse seadnud Ilusalong Merkül.  14. veebruaril tähistati oma seitsmendat teguvusaastat. Salongi perenaised on Külli Rammul ja Berit Lüll. Nad on maniküürijad ja pediküürijad. Tegelevad ka parafiinihoolduse, ripsmete, kulmude värvimisega ja loovad oma klientidele mõnusa tunde ilu andmisel.


This content requires HTML5/CSS3, WebGL, or Adobe Flash Player Version 9 or higher.

  • Kus: Ilusalong Merkül
  • Mis: 360° panoraamfoto
  • Millal: 20/04/2017
  • F©to: Ain Saare

 

Mõlemad naised tunnistavad, et huvi oma eriala vastu algas iseendaga katsetamisest. Oma kodus. Mõne aja pärast andsid oskused ja julgus teha maniküüri ka sõbrannadele. Tulid sõbrannad, sõbrannade sõbrannad. Kodused olud jäid soovijaile kitsasteks.

Mõte, et Lihulas võiks kohapeal olla oma maniküürija, viis Külli tööle kohvikujärgsesse ruumi, kuhu juuksurisalong sisse seatud, kuhu talle väike nurgake eraldati. Salongil polnudki oma nime, lihtsalt Juuksur. Hiljem uues asukohas sai nimeks Tamm. Samal ajaperioodil oli Külli ka Konsumis müüja. Tavatöö kõrvalt  käis koolitustel Tallinnas Ilukoolis Visioon. Õppis maniküürimist, geelküüsi, silmade värvimist, depilatsiooni.  Mujalt koolitustelt sai teadmisi, nii praktilisi kui teoreetilisi, pediküüri tegemiseks. Kitsuke ruuminurk jäi pediküüri tegemiseks väikseks.

2010. aastal üüris Külli üksinda oma tegevuse laiendamiseks ruumid Lihula lasteaialt. Hiljem liitus temaga Berit. Ruumid on valgusküllased, mugavad, suurte akendega. Aknalaudadele leidsid kohad orhideed, iludused. Seinale koguneb aastate jooksul aina rohkem klaasitud tunnistusi Külli ja Beriti läbitud koolitustest ja täiendõppimistest. Ajaga peab iga päev kaasas käima, leiavad naised.

Küünte ilustamisel võib imesid teha. Värve valida on kliendil hulgaliselt. Kaunistusi. Pikendusi. Ammu on kadunud ajalukku plastmass-, kangasküüned jne. Murdusid kergelt, polnud tervislikud.

Naised on tänapäeval muutunud väga ilusa altideks. Kliente jagub ja on järjekorrad. Tulevad kohalikud, tullakse kaugemaltki. Kõigile jagub tähelepanu, soovitusi. Talviti soovitakse kätele parafiinihooldust. Paljud tulevad ja saavad oma kätele abi.

Külli tahab rõhutada, et oma jalgade kaunimaks tegemist ei maksa peljata. Olgu paksendid, küüneseened, lõhenenud tallad – pole põhjust karta ja mitte tulla. Hea on pediküürijal oma oskused proovile panna, ennast ületada ja tehtud tööst nii endal kui kliendil rõõmu tunda. Esimene kord, kui tullakse, ei peaks oma varbaküüsi lühikesteks lõikama. Las jääda see töö pediküürijale. Mõni inimene lihtsalt lõikab need nii lühikesteks ja kumerateks. Selline viga on jah olemas.
Inimesed on viimasel ajal palju julgemateks muutunud. Tulevad naised ja mehed. Noored, vanemad ja ka päris eakad. Pediküürija soovitab, kas tulla kord kuus või hoopis kord kvartalis, see oleneb paljudest asjadest.

Merküli omanikel on väike võimalus pikalt puhkust võtta. Nädal, kõige rohkem. Tööd on palju, kliente rohkesti. Kui pikast puhkusest unistada, võib kliente kaotada. Tegelikult vajaks mõnikord nii väga pikemat puhkust eemal olla, sest töö hakkab tervise peale. Pidev sundasend annab tagasilöögi tervisele. Silmad väsivad, küünte lakkimine on väga täpne ja peen töö.

Ilusalong Merkül peab  oma Facebooki lehte. Toimetab Külli. Uudised, viimasel hetkel vabanenud ajad on lehel üleval. Soovitav jälgida. Ilusalongil on pakkuda lahtise summaga kinkekaardid. Ostetakse ja palju. Väga sobiv kink.

Salongi omanikud ei lähe oma töös raha kokkukraapimise peale. Muidugi peab end ära majandama, kuid suurim eelis oma töös on  pakkuda kliendile ilu ja rahulolu.

Kes kord tee Ilusalongi Merkül leiab,  jääbki seda teed käima. Ilus olla on ilus!
Kuulas ja kirjutas

Valli Ost

Fotod: Ain Saare

 

Admin - post author

No other information about this author.