Loading... (0%)

Kelu külas asuv Sepa-Jaani Puhkemaja, kaua tehtud kaunikene

11 July 2016

Lihula vallas, Matsalu rahvuspargis asuvas Kelu külas on valminud imeilus puhkemaja, mis on ühelt poolt suurele maanteele mugavalt lähedal, kuid teisalt piisavalt kaugel, et tekiks tunne, justkui oleks see muust maailmast täiesti eraldi.

Sepa-Jaani enne

Sepa-Jaani talu enne renoveerimistöid. Foto: erakogu

Omanik Sander Ollik ostis Sepa-Jaani talu juba 2005. aastal, nii et on seal praeguseks toimetanud 11 aastat.

“Ega siin suurt midagi polnud. Praeguse saali asemel kasvas kõrge umbrohi, katust polnud, müürid oli ära vajunud,” rääkis mees, kes esimesed viis aastat ehitas seda kompleksi iseenda suvekoduks.

Siiski, renoveerimistööde käigus tundus nii talle kui abikaasa Kristina Parnaul-Ollikule mõistlikum niimoodi ehitada, et saab ise olla, aga ka välja rentida.

Sealt edasi hakkasidki nad jõudumööda rajama puhkemaja, mille toimimiseks on praeguseks kõik nõuded täidetud ning kasutusluba saadud.

Kristina ja Sander

Kristina ja Sander. Foto: erakogu

“See maja on oma näo saanud Sandri ideede järgi. Kui tal üks asi valmis saab, on tal kohe kümme uut mõtet, mida järgmiseks teha,” kirjeldas Kristina.

“Muidugi ei ole kõik niimoodi välja kukkunud, nagu Sander algselt plaanis, mõni lahendus on n-ö töö käigus muutunud, aga arvan, et pigem paremaks,” kiitis naine.

Suure saali mitmekülgsed võimalused 

“Kuhu me jõuda soovime ja millest unistame, on see, et ühel päeval suudame vastu võtta ja majutada terve bussitäie ehk kuni 50 inimest,” ütles peremees Sander, kinnitades, et mõtteid, mida ja kus suunas edasi arendada, on küll ja veel.

Kuhu nad juba praeguseks jõudnud, on see, et lisaks teisel korrusel asuvale kuuele magamistoale on all korrusel suur ja ilus saal, kuhu seesama eelpool mainitud hulk ehk 50 ja rohkem inimest kenasti ära mahub.

Sepa-Jaani Puhkemaja suur saal. Foto: Olev Mihkelmaa

 

Sander Ollik. Foto: erakogu

Saali on võimalik kasutada nii erinevate tähtpäevade puhul kui ka mistahes seminari või koolituse jaoks, sest kogu vajalik varustus on kohapeal olemas. Majas on WIFI, laes on projektor ning suur ekraan, mis on alla tõmmatav.

Üle õue aidas on veel mõned magamiskohad ning avara hoovi peal on lisaks ka saun. “Praegu on sauna taga üks võrkpalliplats, aga see muru peal – kunagi tuleb siia kindlasti korralik liivaväljak,” jagas Sander Ollik tulevikuvisiooni.

 

Kogu maja rent ja koostöömõtted

Kogu kompeksi hind, mis Airbnb keskkonnas näha, on nädala sees 390 eurot ja nädalavahetusel kokkuleppel, kuid omanikud rõhutavad, et päris kindlasti ei ole midagi kivisse raiutud ning on läbi räägitav.

“Kõik oleneb osalejate arvust ja sellest, kes millal mida teha soovib,” kinnitasid omanikud, kes ise jagavad end hetkel mitme kodu vahel.

Puhkemaja köök. Foto: Olev Mihkelmaa

“Kui praegu rendime välja kogu maja ja kompleksi tervikuna, siis tulevikus miks mitte ka toakaupa läbisõitvatele turistidele ning puhkajatele,” mõtiskles Kristina Parnaul-Ollik.

“Lisaks kindlasti see mõte ka, et kuna me ise toitlustust ei paku, oleme kindlasti avatud igasugustele koostööettepanekutele ning ristturundusele,” rõhutas Kristina ning Sander, kes oli naise selle lause ajal õues toimetamas, ütles tuppa jõudes esimese asjana: “Ja seda ka, et teiste kohalike ettevõtete ja teenuste pakkujatega tahaks kindlasti koostööd teha!”

Mingil määral toimib see juba ka praegu, nii soovitavad nad enda külalistele paadimatkasid ning erinevaid siinkandis toimuvaid üritusi: “Olen Lihula valla Facebooki ikka jälginud, siin kogu aeg nii palju toimumas –  kohati tundub mulle, et isegi rohkem kui pealinnas,” naeris perenaine.

Üks hea koostöönäide on neil pärit selle suve algusest. “Fotograafi otsides jäid mulle ühe inimese tööd silma ning väga meeldisid. Seda, et Olev Mihkelmaa siitsamast Lihula inimene, sain teada, meeldiva üllatusena, alles hiljem,” kirjeldas Kristina, kuidas sündis Sepa-Jaani Puhkemaja fotogalerii, millega nad väga rahul on.

On hulk inimesi, kes on selle ilusa koha juba avastanud ja nii on mitmed nädalavahetused broneeritud, näiteks just sel laupäeval peeti Sepa-Jaani Puhkemajas pulmi,  kuid praegu veel mahub kalendrisse ka uusi põnevaid ettevõtmisi küll ja veel.

Kristi Märk
Lihula Teataja toimetaja

Fotogalerii: Olev Mihkelmaa


Sepa-Jaani Puhkemaja lisainfo Facebookist või Airbnb lehelt

Admin - post author

No other information about this author.