Loading... (0%)

Läänemaa sädeinimene 2016 – Lihula vallavanem Varje Ojala-Toos

25 November 2016

Eile korraldas Läänemaa Arenduskeskus koostöös Kodukant Läänemaa ja Läänemaa maavalitsusega Penijõe mõisas Läänemaa tunnustab 2016, kus tänati ja tõsteti esile enim silma paistnud inimesi, kodanikeühendusi ning sündmusi. Tänavu anti välja neli Läänemaa sädeinimese tiitlit,  millest ühe saajaks on Varje Ojala-Toos.

“See ei ole tunnustus mulle, vaid kõigile, kellega koos oleme Lihulas tegutsenud – kallid kolleegid vallamajas, meie volikogu esimees ja -liikmed, kõik meie asutused, nende juhid ja töötajad, meie ettevõtjad, MTÜd ning kõik meie tublid inimesed, kes kaasa mõtlevad ja tegutsevad. Südamlikud tänud Teile kõigile. Koos tegutsedes sünnibki kõik ilus ja hea!” oli Varje Ojala-Toos tänulik.

Foto: Arvo Tarmula

Läänemaa sädeinimene 2016, Varje Ojala-Toos. Foto: Arvo Tarmula

“Varje Ojala-Toos on Lihula vallavanem, kes on tõestanud, et ka väikevallad suudavad areneda, kui on piisavalt õhinapõhiseid inimesi ning keegi, kes seda kõike eest veab. Esile on tõstetud Ojala-Toosi avatust kõigele uuele ning võimet kaasata isemõtlevaid, kompetentseid, rõõmsaid ja innovaatilisi inimesi nii vallast kui ka väljastpoolt.
Teda on iseloomustatud ka kui head juhti, kes suudab inimestes välja tuua nende parimad omadused, meeskonnad ühte sulatada ja ühises suunas liikuma panna. Samuti on esitajad öelnud, et Varje Ojala-Toos on vallavanem, kes panustab väga palju oma vaba aega ühiskondlikku tegevusse.”

Just niimoodi kõlas Lääne Elus ilmunud lühitutvustus, mis oli kokku pandud hindamiskomisjonile saadetud nomineerimise taotluste põhjal. Kokku esitati Varje Ojala-Toosi sädeinimeseks viiel korral ning olgu siinjuures ära toodud üks nendest tekstidest.Nihutame piire …

“Ärge kunagi kahelge, et väike grupp pühendunud kodanikke ei võiks maailma muuta. Tegelikkuses on see ainus asi, mis maailma üldse kunagi muutnud on.” – Margaret Mead

Varje Ojala-Toos on visionäär, kelle kohta kehtib lause, et kui kuidagi ei saa, siis kuidagi ikka saab, ning saabki. Kõik, kellel on au seda säravat, sihikindlat, südamlikku ning ülimalt töökat ja pühendunud naisterahvast isiklikult tunda, teavad täpselt, millest ma räägin.

Ta on keegi, kes on alati valmis tegema seda ühte lisasammu, mida tegelikult enam astuda ei jõua, kuid mille astumine muudab rohkem kui kõik eelnevad sammud kokku.

Ja tänu sellele, et ta selline on, suudab ta enda ellu tõmmata teisi sarnaseid inimesi, kellega koos tegutsedes moodustab hästi võimsa ja võimeka tuumiku.

Varje Ojala-Toos on inimene, kes ei löö risti ette peaaegu mitte millegi ees ning veab välja ka kõige raskematest olukordadest. Ta on keegi, kelle sisemine põlemine ning motivatsioon on nii tugevad, et aitavad tal mägesid liigutada mistahes rollis olles.

Tule koju!

See, mida ja kuidas ta teeb, on kaugel tavapärasest ning näiteid, kuidas ta töötab ning mil moel mingeid asju eest vedanud või käima lükanud, on lõputult.

Kui ma võtan kasvõi iseennast, siis ma ei oleks praegu kohe päris kindlasti Lihula asjadega seotud, kui Varje, kellega olin enne seda ainult korra elus kohtunud, poleks 2014. aasta sügisel Tallinnasse tulnud ja öelnud: “Sa oled selle valdkonna inimene ning sobiksid sellesse rolli hästi. Tule koju, TEEME KOOS!”

Koostöö ja inimeste usku

Viimased kaks aastat, kui Varjet tunnen ning mil mul on olnud au ja võimalus temaga külg-külje kõrval tegutseda, on ta iga kell seisnud hea selle eest, et teised, keda on võimalik kuidagi tunnustada ja kuhugi esitada, saaksid tunnustatud ja esitatud.

Seda hoolimata sellest, et tal endal või meil on tulnud neid taotlusi täita õhtuti hilja või nädalavahetustel ja viimasel minutil, sest muul ajal pole sellisteks asjadeks aega.

Ka eelmisel aastal mulle endale osaks saanud tunnustused said teoks saada suuresti tänu Varjele ning tänu sellele, et ta on andud nii mulle kui teistele andnud vabaduse teha, mida soovime ning otseses mõttes võimaluse lennata ja ennast realiseerida.

Suurepärane juht

Ta on keegi, kes suudab inimestest välja tuua nende parimad omadused ning keegi, kes suudab meeskonnad ühises suunas liikuma panna. Ta on võtmeisik, kes on loonud soodsa keskkonna, et saaks toimuda kõik see, mis on Lihulas viimaste aastate jooksul toimunud.

Varje Ojala-Toos on suure algustähega Juht ja Liider, kes läbi oma olemuse ja tegevuse on muutnud kogu meie piirkonna elu-olu.

Seda päris otseses mõttes.

Üks inimene korraga.
Üks idee korraga.
Üks projekt korraga.
Üks ettevõtmine korraga.
Üks päev korraga.
Üks lisasamm korraga.

Kuna ta usub, et kõik on võimalik, siis täpselt nii ongi …KÕIK ON VÕIMALIK!!!

Fotod: erakogu, Arvo Tarmula, Ain Saare, Silver Raidla, Neeme Sihv

Kristi Märk
Lihula Teataja toimetaja
Lihula info- ja arenguspetsialist
…kuid ennekõike lihtsalt keegi, kellele läheb korda, mis meil siin toimub

Varasemalt samal teemal: Läänemaa atraktiivseim kodanikeühenduste tegu 2016 – Lihula kohvikutepäev

Admin - post author

No other information about this author.