Loading... (0%)

Läänemaa atraktiivseim kodanikeühenduste tegu 2016 – Lihula kohvikutepäev

25 November 2016

Eile toimus Penijõe mõisas tänuüritus Läänemaa tunnustab, kus kuulutati välja maakonna selle aasta sotsiaal- ja noorsootöö valdkonna tegijaid, aasta isa, sädeinimesed, parimad kodanikuühendused ja kodanikuühiskonna toetajad ning atraktiivseim tegu.

 

Kui aasta isa ning sotsiaal- ja noorsotöö valdkonna tegijate tunnustus läks tänavu teistesse valdadesse, siis atraktiivseim kodanikuühenduste tegu 2016 tuli meiele ning selle sai Lihula valla kohvikutepäev.

Siinkohal toomegi teieni kohvikutepäeva koordineerija Kristina Kuke avaliku pöördumise kõigile, kes olid sellesse vahvasse ettevõtmisse kaasatud.

 

 

Ood kohvikutepäeva meeskonnale

Kallis Lihula valla kohvikutepäeva pere!

Eile toimus Penijõel Lääne Maavalitsuse tunnustamisüritus, kus meie kohvikutepäev sai tunnustuse kui LÄÄNEMAA ATRAKTIIVSEIM KODANIKUÜHENDUSTE TEGU 2016.

Otsustasin, et panen kirja oma hetke-emotsioonid ning edastan need Teile just nüüd ja praegu, kuniks need on värsked.

Öelda, et olen Teie kõigi üle uhke, on selgelt liiga vähe – ja tegelikult ei jagugi mul nii palju sõnu, et anda edasi seda, kui ääretult tänulik olen ma selle eest, et Te kõik olite nõus sellest toredast ja vahvast üritusest osa võtma!

Mullu oktoobris, kui Kristi Märk mulle seda ideed tutvustas, olin ma ühest küljest vaimustatud, kuid samas ka pisut kartsin, sest pole ju ammu midagi niisugust korraldanud (viimased ühisüritused jäid ülikooli aega ehk aastasse 2006-2008). Kõige suurem hirm oli just see, et kuidas mina, võõras ja siia valda äsja kolinu, suudan leida inimesi, kes tuleksid ideega kaasa ja oleksid nõus panustama oma aega (mida on tegijatel niigi vähe) ja mis seal salata – ka oma raha nende kohvikute tegemisse ja toimimisse.

Tuleb välja, et minu kartused olid asjatud, sest siin Lihula vallas on tõeliselt vahvad ja ägedad inimesed, kes ei löö risti ette mitte millegi ees!

Tänane tunnustus kuulub Teile – see, millega Te tänavu 30. juulil hakkama saite, on uskumatu! Te panite Lihula valla sumisema ja kihama – tervet päeva täitis melu ja siginat-saginat oli igal pool ja igas kohvikus! Külastajaid jagus igale poole ning tagasiside, mida oleme saanud, on ju olnud üksnes positiivne – kõik see tähendab, et suutsime koos ära teha midagi tõeliselt võimsat!

Usun, et ei liialda, kui ütlen, et tänavu oli Lihula vallas kaks üliägedat üritust – üks nendest oli vaieldamatult suursugune ja grandioossne ooper Lihula linnusemäel, mis sai teoks samuti sadade ja sadade vabatahtlike abil. Teiseks ürituseks, usun siiralt, et oli meie kohvikutepäev!

Ma olen tõeliselt tänulik kõikide kohvikute meeskondadele: Keemu Heinakunsti kohvik, Aru ja Tooma talu kohvik, Tuudi Sillerdav saiake, Ajarännukohvik, Suitsukalakohvik, Lihula Muusika- ja Kunstikooli Ooperikohvik, Marta Õunaaed, Kohvik Palat, Antiigi kohvik, Büttneri kohvik, Aia tänava lastekohvik, Lihula keraamika kohvik ning kohvik Kirjuliisu.

Samuti kuuluvad minu tänuavaldused Maarja Jõeveele ning Varje Ojala-Toosile, kes käisid aastal 2015 Keila Hooviloodel ning jagasid oma inspiratsiooni ja ideed Kristi Märgiga, kes omakorda rääkis sellest mulle.
Lisaks tänukummardus sellistele inimestele nagu Avo Kiisk, kes tegi QR-koodi ning Goole Maps-i kaardi. Paula-Marit Leiumaa, kes oli meie visuaalide ehk vinge kaardi ning plakati autor. Jaak Kastepõld, kes suutis õigel ajal olla väga suureks toeks ning aitas lahendada nii mõnegi mure.

Ettevõte L&L AS-i meeskond, kes tuli kaasa esmapilgul hullumeelse ideega panna käiku kohvikute buss. Trahter Birgit, kohvik Väike Salong, Bussijaama kohvik ning kohvik-pood Sirts, kes samuti lõid selles ettevõtmises kaasa ning panustasid eriprogrammiga. Keila Hooviloode eestvedajatele ning eriti Marju Raadik-Kantsikule, kes käis Lihulas oma kogemuslugusid meie meeskonnale tutvustamas.

Kohvikute meeskonna all peab kindlasti ära märkima ka kõik esinejad, kes tol päeval nägid vaeva ja tulid kohale külaliste meelt lahutama.

Ma pean end siiski kordama ja veelkord toonitama, et Teie kõik, kes Te kaasa lõite ja panustasite, olete ägedad! Ja mul on olnud au saada Teie kõigiga tuttavaks ning koos toimetada!

Loodan siiralt, et tänavune kohvikutepäev ei jää meil viimaseks ning et kohtume Teiega üsna pea taas, et korraks koos maha istuda ning panna paika plaan, kuidas edasi minna.

Veelkord suur-suur AITÄH Teile kõigile panustamise ja koostegemise eest ning uute kohtumisteni!

 

Tänulikult,
Kristina Kukk

 

Fotod: Avo Kiisk

Admin - post author

No other information about this author.