Loading... (0%)

Lääneranna vallast esitati 2eurose mündi joonistuskonkursile 133 kavandit

19 December 2017

Eesti Pank annab 2019. aastal välja laulupeo 150. juubelile pühendatud 2eurose mündi, mille kujundus selgub laste ja noorte joonistuskonkursi kaudu. 

Kahe kuu jooksul jõudis Eesti Panka peaaegu 8000 joonistust, neist 133 Lääneranna vallast. Kokku esitati töid neljas vanusegrupis: koolieelikud ja kuni 3. klassi lapsed, 4.–6. klassi õpilased, 7.–9. klassi õppurid, gümnasistid ja kuni 19aastased. Mündikonkursile laekus töid üldharidus- ja huvikoolidest ning lasteaedadest kogu Eestist. Kavandeid saatsid ka välismaal elavad Eesti noored.

„Laste joonistuskonkursi populaarsus ületas igasuguseid ootusi. Rõõmustav oli näha, et lapsed haarasid nii innukalt kinni võimalusest teha vabariigi juubeli tähistamise vaimus üks eriline kingitus, mis jõuab nii Eesti kui ka Euroopa inimeste rahakotti. Tänan ka õpetajaid, kes tegid ära suure töö laste juhendamisel ja tööde saatmisel Eesti Panka,“ ütles keskpanga president Ardo Hansson. Hansson lisas, et selline kaasamine aitab tuua ühiskonnas olulisi sündmusi noortele lähemale.

2018. aasta alguses koguneb žürii, kes valib saadetud joonistuste seast välja kaheksa kavandit, mis osalevad kevadel rahvahääletusel. Žüriisse kuuluvad 2019. aasta laulupeo peadirigent Peeter Perens, laulupeo dirigent Maret Alango, helilooja Pärt Uusberg, ERR lasteprogrammi vanemtoimetaja Margus Saar, kolm kunstnike liidu ja kolm Eesti Panga esindajat.

Rahvahääletusel võitnud kavandi järgi valmib 2eurone münt, mis jõuab käibele kogu euroalal. Igast vanusegrupist jõuab rahvahääletusele kaks tööd ja vanusegrupi parim saab auhinnaks iPad Pro koos joonistuspliiatsiga. Juhendajat, kelle abiga laekus konkursile kõige rohkem joonistusi, tunnustab Eesti Pank 1000-eurose kunstitarvete kinkekaardiga. Auhinnad antakse lastele ja juhendajale üle pärast rahvahääletuse lõppu.

Eesti Pank algatas koostöös Eesti Laulu-ja Tantsupeo SA ja ERR Lastejaamaga 2017. aasta sügisel laste ja noorte joonistuskonkursi. Konkursi eesmärk on leida joonistus, mille järgi kujundatakse 2019. aastal ringlusse tuleva laulupidude traditsioonile pühendatud erikujundusega 2eurone käibemünt.

Admin - post author

No other information about this author.