Loading... (0%)

Lääneranna õppeasutused osalevad keskkonnakampaanias “Küünlaümbriste jaht”

19 December 2017

Eesti üks suurimaid keskkonnakampaaniaid “Küünlaümbriste jaht” alustab koos oma sõsaraktsiooniga “Patareijaht” uut hooaega ja sedapuhku juba viiendat korda järjest. Tänavusest kampaaniast võtavad osa ka seitse Lääneranna valla õppeasutust.

“Küünlaümbriste jaht” ja “Patareijaht” on lastele ja noortele suunatud keskkonnakampaaniad, mille raames kutsutakse leidma võimalikult palju tühjaks põlenud alumiiniumist teeküünlaümbriseid ja tühjasid patareisid, et need ei satuks loodusesse.

Nimelt sisaldavad paljud patareid mõnda ohtlikku kemikaali, nagu kaadmium, mis võib keskkonda mürgitada. Alumiinium, millest tehakse teeküünalde ümbriseid ei lagune looduses kunagi. Kampaania eesmärgiks on õpetada lastele jäätmete sorteerimise ja keskkonnahoiu olulisust.

Tänavusest aktsioonist võtavad Lääneranna vallas osa Lihula Lasteaed, Koonga, Lõpe ja Virtsu koolid, Lihula Gümnaasium, Kõmsi Lasteaed-Algkool ning Metsküla Algkool.


Esimest korda toimus kampaania 2013. aastal. Toona oli see suunatud ainult 1.-6. klasside õpilastele, kuid juba kaks aastat hiljem otsustati sellesse kaasata ka lasteaialapsi ja 7.-12. klasside õpilasi. Neljandaks hooajaks kasvas osalejate arv võrreldes esimese hooajaga üle nelja korra. Samuti lisandus “Küünlaümbriste jahi” kampaaniale 2016/2017 hooajal “Patareijaht”, mille raames kogutakse tühjasid A, AA, AAA ja nööp-patareisid.

Nelja aasta jooksul on üle 38 000 keskkonnateadliku noore kokku kogunud ja ringlusse suunanud ligikaudu 11 miljonit alumiiniumist küünlaümbrist ning 1,1 miljonit kasutatud patareid. ​

 

Lihula Teataja toimetus kutsub kõiki üles kampaanias kaasa lööma ning tooma tühjaks põlenud küünlaümbriseid ja patareisid aktsioonis osalevatele Lääneranna valla haridusasutustesse

 

Kristina Kukk
Lihula Teataja toimetaja

Foto: Küünlajaht 2017/2018 Facebook

Admin - post author

No other information about this author.