Loading... (0%)

Läänlane: Lihula vald avas uudisteportaali Lihula Teataja

09 June 2015

Screen Shot 2015-06-09 at 1.06.11 PMTäna, 9. juunil avas Lihula vald uudisteportaali Lihula Teataja, mille näol on tegemist kohalikku elu toetava ja jõustava infokandjaga, mis täiendab neli korda aastas ilmuvat paberlehte.

“Portaali eesmärk on muuta Lihula elu puudutavad uudised ja teated nähtavamaks ning paremini kättesaadavamaks, et kõigil, kes soovivad, oleks võimalik Lihula valla elust osa saada,” ütles vallavanem Varje Ojala-Toos.

Uudiseid, mida kajastada, jagub

Lihula Teataja paberleht, mille järgmine number kannab järjekorranumbrit sada, ilmub kord kvartalis. Portaal võimaldab uudiseid ja teateid edastada jooksvalt. “Meil on aktiivsed inimesed, kodanikeühendused, asutused, koolid ja lasteaiad, kelle tegevuse tulemusel on alati midagi toimumas ning seega materjal, mida kajastada, on olemas,” ütles Ojala-Toos.

Portaali veab eest Lihula valla info- ja arenguspetsialist Kristi Märk, kes on viimasel paari korral toimetanud ka Lihula Teataja paberlehte.

“Kuigi alustame kohalike teadete ja uudisteportaalina, lisame õige pea ka ülevaate Lihula valla toodete ja teenuste, huvitegevuse, piirkonna ajaloo, ostu-müügi kuulutuste ning muu seesuguse kohta,” kinnitas Märk, lisades, et infot edastades järgitakse hea tava põhimõtteid, sest ennekõike on lihulateataja.ee näol tegemist Lihulat tutvustava ning kohalikku elu-olu toetava kogukonnaportaaliga.

Portaali idee sündis reaalsest vajadusest

Põhjuseid, miks Lihula Teataja veebiportaal sündis, on mitmeid. “Ennekõike oli see tingitud reaalsest vajadusest, sest mitte kõik ei ole Facebookis ega jälgi ka maakondlikku meediat. Lihula valla elektrooniline uudisteportaal võimaldab infot süstematiseeritult esitada ning hiljem otsingumootori abil ka kergelt leida,” selgitas portaali toimetaja Kristi Märk. “Lisaks annab seesugune töövahend uudiste edastamisel oluliselt suurema autonoomsuse ja paindlikkuse. Minu sügav tänukummardus Ain Saarele, kes on selle idee autor ning algusest peale kaasa mõtlemas.”

Kahel korral Lihula Teataja paberlehte kokku pannud valla infospetsialist lisas, et vallas toimuva kajastamisel on juba praegu kaasa löömas hulk inimesi, kelle ring on seoses portaali loomisega veelgi laienemas. “Endast on märku andnud mitmed kodanikud, keda see teema kõnetab ja kes on valmis panustama. Muidugi on oodatud ka kõik uued tegijad ja ideed.”

Uudisteportaali registreerimise- ja majutusukulud lähevad Lihula vallale aastas maksma veidi üle 80 euro.

Allikas: Läänlase artikkel “Lihula vald avas uudisteportaali Lihula Teataja”

Admin - post author

No other information about this author.