Loading... (0%)

Tere tulemast Lihula Teataja uudisteportaali

09 June 2015

Tere, hea lugeja!

Täna, 9. juunil on meil rõõm ja au esitleda Lihula valla teadete ja uudisteportaali Lihula Teataja, mille näol on tegemist kohalikku elu toetava ja jõustava infokandjaga, mis täiendab korra kvartalis ilmuvat paberlehte.

See on kogukonnaportaal, mis ei saa kunagi valmis, vaid hakkab erinevate osapoolte koostöös muutuma ja pidevalt täienema. Sellest tulenevalt on kõik kaastööd, ideed ja kommentaarid alati oodatud. Kuigi praegu alustame peamiselt uudiseid edastava keskkonnana, saab siin juba õige pea olema infot ka toodete ja teenuste, huvitegevuse, piirkonna ajaloo, ostu-müügi kuulutuste ning muu seesuguse kohta.

Lihula Teataja sisu kokku pannes lähtume järgmistest hea tava põhimõtetest:

  • tegemist on siinse piirkonna tegevusi ning ettevõtmisi kajastava informatiivse keskkonnaga, mille detailsemat kontseptsiooni ühiselt edasi arendama hakkame;
  • lisaks päevakajalistele uudistele on üheks eesmärgiks kajastada kohalike inimeste ning ettevõtete tegevust, tutvustades muuhulgas ka siinkandis pakutavaid tooteid ja teenuseid;
  • lihulateataja.ee keskkonna näol on ennekõike tegemist heatahtliku ja innustava kogukonnaportaaliga;
  • kui märkate teadet või uudist, mis on ebatäpne või kuhu on sisse sattunud mõni kirjaviga, oleme tänulikud, kui sellest meile teada annate, sest kes teeb, sel juhtub, kuid õnneks on iga viga parandatav;
  • tagasiulatuvalt oleme siia kokku kogunud mõned kõnekamad uudised, ja kindlasti lisame mõned veel, kuid peamine siht on ikka edasi liikuda.

Miks ja kuidas?

Põhjuseid, miks Lihula Teataja veebiportaal sündis, on mitmeid. Ennekõike oli see tingitud reaalsest vajadusest, sest mitte kõik inimesed ei ole Facebookis ega jälgi ka maakondlikku meediat. Lihula valla elektrooniline uudisteportaal võimaldab infot süstematiseeritult esitada ning hiljem otsingumootori abil ka kergelt leida. Lisaks annab seesugune töövahend uudiste edastamisel oluliselt suurema autonoomsuse ja paindlikkuse. Minu sügav tänukummardus Ain Saarele, kes on selle idee autor ning olnud algusest peale kaasa mõtlemas.

Lihula vallas toimuva kajastamisel on juba praegu, kui peamiseks infokandjaks valla Facebook, kaasa löömas suur hulk inimesi, kelle ring on seoses portaali loomisega veelgi laienemas. Endast on märku andnud mitmed kodanikud, keda see teema kõnetab ja kes on valmis panustama. Muidugi on oodatud ka kõik uued tegijad, mõtted ja ideed.

Teie saadetud kaastöid, ettepanekuid ja infot ootama jäädes!

Heade soovidega,

KristiKristi Märk
5668 8385
kristi.mark@lihula.ee

Lihula Teataja toimetaja
Lihula valla info- ja arenguspetsialist
…kuid ennekõike Lihula kodanik, kellele läheb korda, mis meil siin toimub.

 

 

Läänlane: “Lihula vald avas uudisteportaali Lihula Teataja”
Uudise päises olev foto: Asso Niin

Admin - post author

No other information about this author.