Loading... (0%)

Lasteaed sai Lihula Lions Klubi abil uued sportimisvahendid

02 December 2016

Eile õhtul andsid Lihula Lions Klubi liikmed lasteaiale üle uued sportimisvahendid, mis soetati kevadel toimunud heategevusliku kontsert-etenduse tulust. 

Teatavasti toimus tänavu 21. aprillil Lihula kultuurimajas heategevuslik kontsert-etendus, kus lisaks lasteaia lastele esinesid ka selle vilistlased Ulla Helin-Mengel, Argo Liik ja Endrik Üksvärav.

Lisaks toredale kontsertelamusele said pealtvaatajad teha head, annetades raha lasteaia sportimisvõimaluste parendamiseks. Aprilli viimase nädalavahetuse seisuga oli Lihula Lions Klubi kontole kogunenud märkimisväärne summa, 770 eurot, millele lisandus Konsumi poe hallis seisva korjanduskera sisu.

Heategevuslik kontsert-etendus. Foto: Olev Mihkelmaa

“Lihula Lions Klubis saavad kokku toredad inimesed, kes teevad iga aasta midagi head. Tänavu otsustasid nad, et võiks aidata lasteaial parandada sportimisvõimalusi,” selgitas lastele peetud kõnes lõviklubi eelmine president Piia Saak ning lisas: “Tegelikult saab ju sporti teha ka niisama, näiteks väljas joostes või käbisid visates…”

“Aga käbi teeb ju haiget,” segas vahele 5-aastane Alfred. “Just! Seepärast oligi lasteaeda tarvis häid asju, mis haiget ei tee,” jätkas Piia.

“Kas need jäävad meile päriseks,” uurisid lasteaia kasvandikud. “Plaan on selline, jah,” vastas Piia ning seepeale täitus saal eleva suminaga.

Piia Saagi kõne lõppedes antigi spordivahendid liikumisõpetaja Karin Aruotsa kätte, kes neid ka lastele tutvustas: jalgpalliväravad, saalihoki-, discgolfi-, sulgpalli- ja golfikomplektid, sihtmärgipaneelid, pallid, hüppenöörid, teatepulgad ja palju muud spordivarustust, mille väärtus kokku 1050 eurot.

“Kõik vahendid on lastesõbralikud: enamik on valmistatud vahtplastist või sellisest materjalist, millega pihta saades haiget ei saa,” selgitas lasteaia direktor Anne Ööpik, “samuti ei ole nad ohtlikud meie suurtele akendele.”

Pidulik sündmus, või “Jõulupäev”, nagu lapsed seda nimetasid, kulmineerus vanema rühma kasvandike ning täiskasvanute saalihoki turniiriga.

Oli tore jälgida, kuidas pealtvaatajate rolli jäetud nooremate rühmade lapsed moodustasid kiirelt kaks eraldi fännklubi ning elasid kasvatajatele kaasa – läbisegi tuli “Ger-da!” ja “Moo-ni-ka!”.

Lõbusa turniiri võitis sinine meeskond tulemusega 2:0.

Kristina Kukk
Lihula Teataja toimetaja

 

Fotod: Kristina Kukk

 

Samal teemal varem:
Fotogalerii: Lihula Lions Klubi heategevuskontserdil esinesid Lihulast pärit tuntud artistid
Lihula juurtega tuntud artistid esinevad homme heategevuslikul kontsert-etendusel

Admin - post author

No other information about this author.