Loading... (0%)

GreenCube meeskond pääses Ajujahil TOP30 hulka

01 December 2016

Möödunud pühapäeval selgus Eesti suurima äriideede konkursi Ajujaht TOP30, kelle hulgast leiame ka hiljuti Lihulasse laienenud GreenCube OÜ meeskonna. 

GreenCube soovib hakata tootma kriisipiirkondadesse mõeldud kokkupandavaid hooneid, mis toimetatakse sihtkohta merekonteinerites. Looduskatastroofid või sõjad tekitavad kriisipiirkondi, kus suur hulk inimesi jääb peavarjuta. Seega on oluline, et turul oleks pakkumine võrdlemisi madala kuluga lihtsasti kokkupandavaks peavarjuks, mis oleks ühtlasi ka inimväärikas elukeskkond.

26.-27. novembril toimus Top100 tiimide pitch, kus meeskonnad esitlesid oma ideed žüriiliikmetele. Kaalul oli pääse Ajujahi arenguprogrammi ehk Top30 hulka. Tänaseks teame, et teiste põnevate ideede seas leidis toetust ka GreenCube-i meeskonna oma. “Greencube oli üks kõrgemaid hindeid saanud projekte,” ütles žürii liige, Tallinna ettevõtlusametis tegutsev Krista Kink ning lisas: “Väga innovatiivne ja põnev lahendus.”

 

Henri, öelge palun, kas Top30 hulka pääsemine oli Teie jaoks ootamatu või pigem kindel?

“Edasipääsemine meie jaoks kindel ei olnud: konkurenti ei tohi kunagi alahinnata. Sellest tulenevalt oli meil esitlus detailideni läbi mõeldud,” selgitas ettevõte omanik ja juhatuse liige Henri Bekmann ning lisas: “Samas teadsime, et isegi, kui me edasi ei pääse, läheme antud teemaga kindlasti ise edasi. Näiteks juba täna ollakse meie majast huvitatud: seega elame näeme, kuid ootused antud toote osas on kõrged ning nõudlus suurem kui pakkumine.”

Kas olete juba valmis saanud ka mõne prototüübiga?

“Prototüübi ja hinna arvutamiseks ostsime spetsiaalse projekti: kui suudame enda Virtsus asuva näidismaja maha müüa, on prototüüp koos kõikide lisadega valmis loetud nädalatega,” ütles Henri, “seesama näidismaja on ajavahemikus 16.-21. detsember Tallinnas Vabaduse väljakul Raadio 2 stuudioks.”

Ohoo! Kes sellise ettepaneku tegi?

“Eelmisel aastal helistas mulle Raadio 2 toimetaja Maris Kõrvits, kes uuris, kas oleksime huvitatud oma maja andma neile ajutiseks stuudioks,” meenutas Henri ning lisas: “Loomulikult olime. Tundub, et meie maja hakkas neile meeldima, sest tänavu helistas peatoimetaja Kristo Rajasaare, et Henri, üks maja palun. No ja nii me jälle läheme.”

Tulles tagasi Ajujahi juurde – mis edasi?

“Edasi ootab meid hunnik koolitusi: MentorMeetUp, sTARTUp day, ärimudelite ja müügi ning tootearenduse ja turunduse koolitused,” selgitas Henri ning lisas, et kui need on läbi, alustatakse kevadel uuel vooruga.


Mis siis muud, kui soovime ettevõttele edu ning tuult tiibadesse!

 

Kristina Kukk
Lihula Teataja toimetaja

 

Fotod: Ajujaht

 

Samal teemal varem:
Lihulasse laienenud ettevõtte GreenCube meeskond pääses Ajujahil TOP100 hulka
Moodulmaju tootev ettevõte Greencube laienes Lihulasse

Admin - post author

No other information about this author.