Loading... (0%)

Lihula mõisas avas uksed suvekohvik Väike Salong

12 July 2016

VäikeLihula mõisas on avatud suvekohvik Väike Salong, mida peavad Kadri Valk ja Tuuli Mann. Sealne menüü on värske, kerge ja taimne ehk siis täpselt suvele kohane.

Suvekohvik on avatud samadel aegadel kui mõisas asuv Lihula Turismiinfopunkt ehk siis kolmapäevast pühapäevani kell 11-18. Samuti ka suuremate sündmuste ajal ning ettetellimisel.

Kohviku idee sündis 2015 aasta sügisel, kui Tuuli ja Kadri juhuse tahtel Lihula mõisas kohtusid. Kadril oli kohviku loomise mõte juba ammu südames  ja ka Tuulil oli sellel alal varasemast ajast mõningane kogemus olemas  mitu suve tagasi tegeles ta mõisas väikese galerii-kohviku pidamisega.

Omavahel vesteldes tekkis tunne, et võiks teha midagi koos ja avada Lihulas pisut teistsugusem kohvik.

“Mõtlesime, et võiks inimestele pakkuda midagi tõeliselt head, seega on meie joogivalikus näiteks mahe käsitöökohv ja naturaalsed veinid, õlled  ning toiduvalikus tervislikud ja taimsed hõrgutised,“ kirjeldas Kadri Valk.

Lihula mõisas asub lisaks ka Lihula muuseum, mis on suveperioodil avatud teisipäevast laupäevani kell 11-17 ja kus on  lisatud püsiekspositsioonile avatud mitmed põnevad näitused.

Kes otsib aktiivsemat tegevust, siis Lihula turismiinfopunkt pakub lisateenusena rataste ja kanuude laenutust ning abistab paadisõitude organiseerimisel. Lisaks ootab Teid Lihula mõisamäel täismõõtmetes, 19 rajaga discgolf’i park.

Lihula mõis. Laura Pärnpuu ja Aleksander Saak. Foto: Eliise Tiidussalu


Kristi Märk

Lihula Teataja toimetaja

Fotod: Väikese Salongi Facebooki leht

Admin - post author

No other information about this author.