Loading... (0%)

Lõuna-Läänemaa Naiskodukaitse tähistas oma sünnipäeva rattaretkega

22 September 2016

Naiskodukaitse organisatsioon loodi Eestis 1927 a. septembris. Lõuna-Läänemaa jaoskonna moodustamisega alustati samuti septembris, kuid aastal 2014. Just need kaks sündmust andsid hea põhjuse korraldada möödunud nädalavahetusel Läänemaa Naiskodukaitse jaoskondade esindajatele jalgrattamatka Lõuna-Läänemaale.

Matk algas Lihula valla piirilt vana Kasari silla juurest, misjärel sõideti Kirbla mäele ja Lautna küla kaudu Kloostri vaatetorni. Teel tutvuti Kloostri mõisa ajalooga. Matsalu rahvuspargi väärtustest saadi ülevaate Penijõe mõisas. Lühike kõrvalepõige tehti ka Lihula mõisa, kus imetleti kohalikke rahvariideid ja muuseumi püsiekspositsiooni. Seejärel võeti suund Keemu vaatlustorni, kus väsinud matkajaid ootas kaunis päikeseloojang.

 

 

Metsküla koolis söödi sünnipäevatorti ja puhati hommikuni. Järgmisel päeval jäid teele Näärikivid, Salevere Salumägi, Hanila muuseum ja kirik, Virtsu ohvrikivid, vasallilinnuse varemed ning harrastusmuuseum. Pealelõunaks sai matk läbi.

Kaks väga põnevat päeva andsid hea füüsilise koormuse ja rikastasid vaimu ning hinge – seda kõike läbi kohaliku ajaloo ja kultuuri, aga ka heade inimestega kohtumise. Lõuna-Läänemaa on põnev ja kaunis kant.

 

Kaja Lotman
Naiskodukaitse Lõuna-Läänemaa jaoskonna esinaine

 

Fotod: Ave Larionova

Admin - post author

No other information about this author.