Loading... (0%)

Maakondlik võidupüha tähistamine toimub sel aastal Lihulas

15 June 2016

Neljapäeval, 23. juunil toimub Lihulas maakaitsepäev, mis kulmineerub võidutule jagamisega linnusemäel. Läänemaal on saanud traditsiooniks korraldada maakondlikku võidupüha tähistamist erinevates omavalitsustes, Lihulas ollakse teist korda.

“Võidupüha tähistamine on oluline ja pikaajaline traditsioon, kus Kaitseliidul on kandev roll, mida uhkusega täidame,” ütles Kaitseliidu Lääne maleva pealik Mehis Born.

“Lihulal on suur au oma 805. juubeli aastal võõrustada niivõrd väärikat sündmust ja seltskonda ning meil on hea meel, et Lääne malev võttis vastu meiepoolse ettepaneku maakaitsepäev sel aastal Lihulas korraldada,” lisas omalt poolt Lihula vallavanem Varje Ojala-Toos.


Mälestushetk ja ohutuspäev

Pidupäev algab kell 14, mil toimub mälestushetk Lihula vabadussõja mälestussamba juures. Meenutatakse vabaduse eest hukkunuid ning pannakse lilli mälestusmärgi jalamile. Kõnelevad Eesti Evangeelse Luteri Kiriku õpetaja Kaido Saak, vallavanem Varje Ojala-Toos ja maavanem Neeme Suur. Antakse üle Kaitseliidu autasud ning esineb Lihula Meeskoor.

Jalutuskäiguga liigutakse Lihula linnusemäele, kus kell 15 algavad erinevad sündmused.

Tervele perele pakub põnevat toimetamist ohutuspäev, kus saab tutvuda Kaitseliidu Lääne maleva tehnikaga, tegutseda noorkotkaste ja kodutütarde juhendamisel, tutvuda päästjate, politsei, demineerijate, häirekeskuse, kiirabi ja reservpäästerühma tegemistega.


Lihula üksikkompanii ruumide avamine

Samal ajal, kell 15, avab Kaitseliidu Lääne maleva Lihula üksikkompanii oma ruumid Lihula mõisa esimesel korrusel. Mõisa kõrval linnusemäel saab mekkida naiskodukaitsjate suppi.

Kontsertjumalateenistus toimub EELK Lihula Eliisabeti kirikus kell 16. Pühitsetakse Kaitseliidu Lääne maleva pidulik riigilipp ning Lihula üksikkompanii lipp. Esineb naiskoor Leelo ja segaansambel Ei või olla.

Kell 17.15 näitavad jõustruktuuride esindajad linnusemäel, milleks ollakse valmis ja kuidas tehakse koostööd – toimub atraktiivne demonstratsioonesinemine.

Kaitseliidu Lääne maleva orkester alustab laululaval 17.45 ning kell 18.00 võetakse vastu võidutuli. President Toomas Hendrik Ilvese poolt Võrus süüdatud võidutule toovad maakonda noorkotkas Martten Tiitsma ja kodutütar Liivia Lints. Maavanem Neeme Suur jagab võidutuld Läänemaa omavalitsuste esindajatele ning kõigile soovijatele, kellel tõrvik või latern kaasas.

Korraldusmeeskonda kuuluvad Kaitseliidu Lääne malev, Lääne maavalitsus ja Lihula vald.

 

Viimati peeti Läänemaa maakaitsepäeva 2014. aastal Ristil. Eelmisel aastal kohalikku maakaitsepäeva ei peetud, sest Lääne malev oli seotud Kärdlas toimunud riikliku võidupüha korraldamisega.

 

Lisainfo: Galerii: Maakaitsepäev Ristil
Maakaitsepäev tuleb sel aastal Lihulas

Fotod: erakogu

Admin - post author

No other information about this author.