Loading... (0%)

“Maale elama” suvetuur jõuab homme Lihulasse

07 August 2015

SuvetuurLihulas on sel nädalal toimumas kultuuri- ja spordipäevad, mille raames jõuab homme siiakanti ka algatuse “Maale elama” suvetuur.
“Maale elama” telk püstitatakse Lihula mõisa juurde kella kolmest pealelõunal ja see jääb sinna õhtul seitsmeni.

“Meil siin Lihulas on tekkinud olukord, kus teha tahtjaid on palju ja koostöö tulemusel sünnivad uskumatud asjad,” ütles Lihula vallavanem Varje Ojala-Toos. “Selle “Maale elama” suvetuuri üheks eesmärgiks on, et ka meie enda inimesed teaksid, mida me teeme ning et leiaksime üles kõik need, kellel mingi põnev mõte, millele saaksime üheskoos kaasa aidata.” 

Neli infokanalit

Lihula vallal on neli infokanalit: valla koduleht, Facebook, Lihula Teataja ajaleht ning Lihula Teataja uudisteportaal.
Valla koduleht on mõeldud ametliku info edastamiseks, kuid selleks, et paremini suhelda ning rohkem infot edastada, täidavad olulist rolli ka ülejäänud kolm infokanalit. Sel suvel loodud Lihula Teataja uudisteportaal on praeguseks toiminud kaks kuud ja selle päevane lugejate arv küündib kohati peaaegu neljakohalise numbrini.

Kohaliku uudisteportaali edu

Maale-Elama“Lihula Teataja suur lugejate arv ning see, kuidas inimesed kohalikele uudistele ning meie kõigi ühistele tegemistele kaasa elavad, on olnud hästi meeldiv ja positiivne üllatus,” ütles Lihula Teataja toimetaja Kristi Märk, kes on samas ka valla info- ja arenguspetsialist ning “Maale elama” algatuse koordinaator ja kontaktisik Lihula vallas.

“See koos mõtlemise ja koos tegutsemise jõud on hästi suur ning oleme viimaste kuude jooksul ühisel jõul käima lükanud mitmeid üliolulisi arenguprotsesse.
Töötame iga päev selle nimel, et anda läbi oma sõnade ja tegude mõista tulge, te olete siin oodatud!  See kehtib ühtmoodi nii kohalike, just Lihula valda kolinud uute inimeste kui ka nende kohta, kes satuvad siia ainult mõnikord.”

Koju tagasi

Maris Markus on üks mitmest inimesest, kes viimaste kuude jooksul Lihulasse tagasi kolinud ja kes ka “Maale elama” suvetuuri Lihula meeskonnas kaasa lööb.
Tema käsitööettevõte Sysimust on olnud kogu aeg Lihulasse registreeritud, kuid Maris ise elas ülikooli ajal ja peale seda Tartumaal. “Kuigi olen siin pärit ja vanematel sageli külas käinud, on see nädalavahetus esimene kord, mil oma toodetega, mida olen üle Eesti igal pool mujal müünud, lõpuks ka Lihulas väljas olen.”
Sysimustal on valminud selle aasta Lihula kultuuripäevade ajaks Lihula lilltikandi motiividega ehtekollektsioon, mida saab vaadata ja osta Lihula mõisast.

“Maale elama” algatus, mis asi see õieti on?

Maale Elama plakatKui kevadel toimunud “Maale elama” messil tutvustasid kogukonnad oma elu-olu, käsil olevaid tegemisi ning lisaks võimalusi, kinnisvarapakkumisi ja muud põnevat, mis võiksid potentsiaalsetele maale kolijatele huvi pakkuda, siis suvetuuri eesmärk on oma olemuselt sama, kuid mõningate lisadega.

Ühelt poolt kutsutakse rahvast läbi suvetuuri avastama Eestimaa erinevaid paiku ning kohalikku olukorda koha peale kaema. Teisalt võimaldatakse suvetuuri abil ka kohalikel ehk neil, kes juba maal elavad, teha tutvust, mida kogu see “Maale elama” endast siis õieti kujutab või miks niisugune algatus üldse ellu kutsutud on?

 

Tulge vaatama, uudistama, küsima, mõtteid vahetama

Homme on “Maale elama” suvetuuri raames Lihulasse oodata selle algatuse eestvedajat, kelleks on Iivika Nõgel. Lisaks on tulemas programmi koordinaator Marju Toova ning “Maale elama” portaali haldur Anu Viks.
Lihula poolt on neid täiendamas valla info- ja arenguspetsialist Kristi Märk, muuseumi kuraator Maarja Jõevee, käsitööettevõtja Maris Markus ning päeva jooksul astuvad telgist läbi veel mitmed inimesed, kaasa arvatud vallavanem Varje Ojala-Toos.

Kohtumiseni Lihulas!

 

LAUPÄEV, 8. august

Lihula lillkirja festival Lihula mõisas
15.00-19.00 “Maale elama” suvetuuri telk Lihula mõisa kõrval

11.10 Lihula motokrossi avamine Alaküla krossirajal. Esimene start antakse kell 11:30. Pilet 2€, allameetristele tasuta. Kaitseliidu Lääne malev toob raja kõrvale välja varustuse-, relva- ja tehnikanäituse ning soovijad saavad kaitseliidu maasturi ja soomukiga huvisõitu teha
14.00 Jalgpall Lihula Gümnaasiumi staadionil. Kohtuvad Lihula JK ja Pärnu JK Vaprus
15.00 Vabadussamba juubeli tähistamine samba pargis
16.00 Ajalookonverents Lihula mõisas
17.00 Lihula mõisas ees väliüritus, kus on avatud naiskodukaitse ja kaitseliidu tegevust tutvustav telk, tehnika- ja varustuse- ning relvanäitus
20.00 Diana Klas esitab Lihula kõlakojas Prantsuse šansoone. Hiljem astub lavale tantsuansambel „Duo Catarsis”. Pilet 5€

Motokross

Loe lisaks: “Lihula vald oli “Maale elama” messil esindatud nelja põlvkonnaga”

Admin - post author

No other information about this author.