Loading... (0%)

Rändaja esitas Saleveres laule, mis kirjutatud Matsalus

06 August 2015

IndrekTäna õhtul toimus Salevere Kodade loov- ja külastuskeskuses  Rändaja kontsert. Rändaja laulja ja kitarrist Indrek Tammoja on suure osa lauludest, mis plaadile jõudnud ning mis ka Saleveres ette kandmisele tulid, kirjutanud ajal, kui ta elas Matsalus.

“Enamik neist lauludest on sündinud siinsamas Läänemaal, Matsalus, kui elasin mõnda aega Lihula lähedal Kelu külas ning seejärel aasta ka Kirbla külas,” juhatas autor Indrek Tammoja sisse laulu, mil nimeks “Matsalu”.
“Ma olen tänulik Läänemaale, Matsalule ning kõigile nendele inimestele, kes on mind ümbritsenud. Kogu see siinne keskkond on mulle palju andnud,” tänas ta.

Rändaja on muusikaline kooslus, mis sai alguse 2011. aastal ning mis on igal korral ja igas kohas pisut erinevat nägu ning erinevas koosseisus. “Rändaja kui muusikaline kooslus sünnib siis ja seal, kui see juhtuma peab. See plaat on ühe teekonna verstapost, mis talletas rännaku koos sõprade ja võluritega just sellisena nagu maailm meie ümber sellel juhtuda lasi,” seisab plaadi “Rändaja teekond” ümbrisel.
“Ma loodan, et see muusika puudutab Sind õigel hetkel, aidates avada südant, leida kurbuses rõõmu, vaadata sügavamalt ja helgemalt oma teekonnale.”

Lihulas teatakse Rändaja eestvedajat Indrek Tammoja kui mitu aastat toimunud populaarse noortebändide festivali BändKämp peakorraldajat. Kui BändKämp on praeguseks hetkeks ajalooks saanud, siis teine Indreku poolt algatatud sündmus kestab tänaseni, sest õnneks on tema side Lihula, Matsalu ning siinsete inimestega alles ning alles on ka tema soov aeg-ajalt tulla ja kuidagi panustada.

Nii on Matsalu loodusfilmide festivali ajal Lihula mõisas korraldatavast Rändaja kohvikust saanud traditsioon, mis jätkub ka sel aastal, nii et Indreku ja Rändaja muusikutega kohtume juba õige pea Lihulas.

 

IMG_1127 IMG_1123

Ma olen siin, ma seisan kahel jalal
Ja luige viis, on kostmas lahe tagant
Ning kuskil homset päeva on püüdmas minevik
Mis siis, et siin ja praegu on minu olevik

Ma olen siin, see õu ja lambakarjus
Kes läinud siit ning jätnud hiide varjud
Ja kiviringi taotud, see sõnum mõistmatu
Kui keegi teaks ja loeks ehk, ta oleks võitmatu

Ma olen siin, kesk linnuteid ja radu
Kes kulutand neid põlde aastasadu
Ja mina lihtsalt olen, on saabund teadmine
See ongi minu kodu ning see on peamine

“Matsalu”, Indrek Tammoja – Rändaja

 

Kristi Märk
Fotod: Eliise Tiidussalu

Admin - post author

No other information about this author.