Loading... (0%)

Kloostri algkooli ja ümberkaudsete külade kokkutulek toimub 15. augustil

06 August 2015

Sel aastal täitub 160 aastat Kloostri külas hariduse andmisest. Vaatamata sellele, et Kloostri kooli sulgemisest on möödas peaaegu kümme aastat, toimub Kloostri algkooli koolipere, ümberkaudsete külade elanike ja suvitajate kokkutulek endiselt edasi. Tegemist on iga viie aasta tagant korduva traditsiooniga.

Seekordne kokkutulek ning juubeli tähistamine toimub 15. augustil kell 12.00 kooli õuel. Kohtumise muudab eriliseks see, et lisaks traditsioonilisele puu istutamisele paigaldatakse kooli õuele pink, mis on pühendatud Kloostri algkooli pikaajalisele õpetajale ja direktorile Lisettele. Lisette Selg on pea 50 aastat selles koolis töötanud ja selle küla hariduselu ülioluline persoon. „Tema käest on kolm põlve haridust saanud,” täpsustasid korraldajad. Kloostri rahvast tuleb tervitama ka Lihula vallavanem Varje Ojala-Toos.

„Meil on iga viie aasta tagant see kokkutulek olnud. Nüüd veel see ümmargune number ning Lisette, kes sai 88, tahab ikka oma endiseid õpilasi näha,” kirjeldas üks korraldajatest, Aare Künnapas, olulisemaid põhjuseid, miks kokku tullakse.

„Eelmisel korral, viis aastat tagasi, kui sülelapsed ka kokku lugeda, oli inimesi saja ringis,” meenutas Aare, lootes ka sel korral rohkele osavõtule.

„Kaasa piknikukorv ja hea tuju!” on korraldajate sõnum kõigile osalejatele.

 

Foto: Hembo Pagi

Admin - post author

No other information about this author.