Loading... (0%)

Pühapäeval esinevad Lihula koguduste ühisel jumalateenistusel Reinaru Vennad

06 January 2017

Pühapäeval, 8. jaanuaril kell 12.00 alustavad Lihula kogudused traditsiooniks saanud ühiste jumalateenistustega, mis seekord leiavad aset Lihula Muusika- ja Kunstikooli saalis.

“Traditsioon pidada jaanuarikuu jumalateenistused erinevate kogudustega koos, kusagil neutraalsel pinnal, on kestnud juba üle kümne aasta,” rääkis Lihula kirikuõpetaja Kaido Saak ning lisas: “Kui siiani, oli meie kokkusaamiskohaks Kultuurimaja, siis tänavu on selleks Lihula Muusika- ja Kunstikooli saal.”

Alates 8. jaanuarist toimuvad igal järgneval kolmel pühapäeval kell 12.00 ühised jumalateenistused, kus kokku saavad Lihula luterlased, nelipühilased ja baptistid. Kui möödunud aastal oli ühendavaks teemaks “Risk ja turvalisus”, siis tänavu on selleks “Unikaalne”.

“Jaanuari kolmel järjestikulisel pühapäeval peavad jutlusi kordamööda erinevate koguduste kirikuõpetajad, kes avavad teemat oma nurga alt. Ühel pühapäeval on alati käinud keegi külaline – seekord Joel Reinaru,” selgitas Kaido ning lisas, et kõik need teenistused on alati olnud rahvarohked: “Kohale tulevad ka need inimesed, kes muidu ühegi koguduse teenistusel ei käi.”

Reinaru Vennad

8. jaanuaril toimuval jumalateenistusel teevad muusikat Reinaru Vennad. Samuel, Joel ja Daniel on kolm venda, kolm muusikut, kolm laululoojat. Reinaru Vennad ei ole niisiis lihtsalt bänd, vaid kooslus, mis juba sünnipoolest mehi ühendab. Koos on nad muusikat teinud ka varem – ansamblis Crux.

Ansambli muusikalises kõlapildis kohtuvad elektrooniline popmuusika ja akustiline rock’n’roll. 3-häälset laulu saadavad akustilised kitarrid, cajon ja mitmesugused elektroonilised klahvidega ning klahvideta instrumendid. Vennaliku kollektiivi kõlapilti on täiendanud nii kontserdil kui stuudios mitmed head sõbrad- Silvia Ilves (tšello), Lauri Pihlak (oboe), Tõnis Teras (bass), Mirjam Kivisild (vokaal ja kitarr), Madis Orr (kitarr).

Selles videos esitavad Reinaru Vennad loo “Väike trummipoiss”. Vahetekstidena on kasutatud fragmente Tallinna Oleviste koguduse armastatud pastori Ülo Niinemägi jutlusest. Katherine Kennicott Davis’e poolt 1941. aastal loodud laul toob jõuluevangeeliumiga vaheldudes esile jõulusündmuste sisu ja tähenduse. Eestikeelsed sõnad: H.Karmo


Ühised jumalateenistused on tulemas veel 15., 22. ja 29. jaanuaril kell 12.00 Lihula Muusika- ja Kunstikooli saalis.

 

Kristina Kukk
Lihula Teataja toimetaja

 

Päise pilt: Reinaru vendade koduleht

Admin - post author

No other information about this author.