Loading... (0%)

Sinilille kampaania algus on paljulubav

18 April 2016

Tänavu 7. aprillil algas Eesti Vigastatud Võitlejate Ühingu ja Naiskodukaitse igakevadine heategevuskampaania “Anname au!”, mis kutsub inimesi kandma sinilille rinnamärki kõikide Eesti Kaitseväe ja Kaitseliidu veteranide tunnustuseks.

DSC_082723. aprillil veteranipäeva tähistamisega tihedalt seotud algatus kogub annetusi ka Eesti Vigastatud Võitlejate Ühingule.

Möödunud reedel jõudis kampaania ka Lihulasse, kus Kodutütardest ja Naiskodukaitse liikmetest koosneva töörühma kaasabil müüdi peatänaval sinililli ja käepaelu ning koguti kahe tunni jooksul kokku 244.07 eurot annetusi.

Samal ajal toimus Lihula raamatukogus Naiskodukaitse teeõhtu, kus koos ajaloorühmaga vaadati üle vanu pilte ja koguti mälestuskilde Naiskodukaitse tegevusest Lihulas.

DSC_0839Väga suure huvi pälvis teeõhtu raames korraldatud  Karin Aruotsa praktiline terviseloeng, milles õpetati pinges olevaid lihaseid lõdvestama ning leevendema selja- ja peavalusid.

Esimese nädalaga on kogutud 35 000 eurot

“Anname au!” kampaania esimese nädalaga on üle Eesti annetusi kogutud ligi 35 000 eurot! See tulemus annab kinnitust, et Sinilille-algatus on tugeva potentsiaaliga uus traditsioon Eesti ühiskonnas ning veteranide toetamine ja tunnustamine läheb paljudele inimestele korda.

Tänavu kevadel jagatakse annetustest saadud tulu erinevate eesmärkide vahel. Vigastatud Võitlejate Ühing toetab saadud annetustest veteranide ja nende lähedaste taastusravi, spordi- ja õppetegevust ning taastusravi valdkonna tugevdamist kogu ühiskonnas. Näiteks on sel aastal annetuste tulust plaanis soetada Pärnu Haigla Taastusravi- ja heaolukeskusele lihasjõutreeningu seade, toetada mittetulundusühingut Peaasjad, mis tegeleb noorte vaimse tervise edendamisega ning Eesti Füsioterapeutide Liitu vigastatud veteranide abistamise koolituste läbiviimisel.

Sellel kevadel saab sinilillemärke ja -käepaelu osta kuni 1. maini Selveri ja Rahva Raamatu kauplustes, T-pileti kassades Tallinnas ja Tartus, Nordica lendudel, Olerexi teenindusjaamades, R-kioskites ja Tallinna Lennujaamas.


Lõuna-Läänemaa Naiskodukaitse tänab lahkeid Lihula inimesi annetuste eest ning samuti raamatukogu toreda vastuvõtu eest!

Fotod: erakogu

Admin - post author

No other information about this author.