Loading... (0%)

Tänasel võidupüha paraadil marsib ka hulk Lihula rahvast

23 June 2015

Laura Lepik. Foto: Erik Reinhold

Selle aasta võidupüha paraad toimub Kärdlas, kus eile oli paraadi peaproov. Täna kell 11 algavat paraadi kannab üle ETV ning otsepilti vahendab ka Postimees.ee.

Hiiumaal aset leidval paraadil on osalemas ka hulk meiekandi rahvast.  Nii leiate marsirivist Lihula kodutütred ja noorkotkad, Naiskodukaitse naised ja Kaitseliidu mehed. Lisaks mängivad kolm Lihula noort ka Kaitseliidu Ühendorkestris, mida juhatab Mati Põdra.
Kodutütarde (KT) Lääne Ringkonna vanem Heli Esko ja Noorkotkaste (NK) Lääne Maleva pealik Hellat Rumvolt, on marssimas ühe KT ja NK rühma ees.

Juhtumised, mida hiljem meenutada, algasid juba enne kohalejõudmist. “Elevust on meil siin palju, meiega ühes praamis olid president ja USA sõdurid,” vahendas Heli Esko, kes lisas peale peaproovi: “Eile oli meil pikk proov, kuid täna on uhke küll marssida.”

25 aastat Kaitseliidu taastamisest

Kuna tänavu täitus 25 aastat Kaitseliidu tegevuse taastamisest, toovad Võidupüha paraadilt Kärdlas Võidutule maakondadesse kaitseliitlased ja naiskodukaitsjad, kes kohapeal vabatahtliku riigikaitsetöö käima aitasid lükata.
Läänemaal on üheks tuletoojaks Peep Põldäär, kes  on Kaitseliidu tegevliige alates 30.03.1990. Peep on üks Lihula malevkonna ja Lihula üksikkompanii taasloojatest, Kaitseliidu edendaja Lõuna-Läänemaal ning patrullvõistluse „Sügistorm“ algataja. Osaleb aktiivselt enamikel Lääne maleva väljaõppe- ja seltskonnaüritustel.

Läänemaale toovad tule Tiina Leesik ja Peep Põldäär. Foto: Kaitse Kodu FB

Loe lisaks:
“Võidutule toovad tänavu maakondadesse Kaitseliidu tegevuse taastajad”
“Võidupüha paraadil Kärdlas osalevad üheksa riigi esindajad”

Admin - post author

No other information about this author.