Loading... (0%)

Tänu Lihula Lions Klubile kontrollitakse Lääneranna valla väikelaste silmanägemist tasuta

01 December 2017

Tuleval nädalal alustab Lihula Lions Klubi heategevusliku projektiga, tänu millele saavad Lääneranna valla 1.-3. klassi õpilased ning tuleval sügisel kooli minejad oma silmanägemist tasuta kontrollida.

Kokku hõlmab tänavune silmakontrolli projekt 175 last Lääneranna valla kaheksast õppeasutusest.

“Soov panustada koolilaste ja -eelikute silmanägemise kontrolli tuli sellest, et antud vanuses on väga palju nägemisprobleemidega lapsi ja õigeaegselt alustatud ravi puhul on üsna suur tõenäolisus nii mõnigi viga välja ravida,” selgitas Lihula Lions Klubi liige Anne Ööpik.

Anne sõnu kinnitab ka optometrist Iveta Vakrõõm Silmaoptika OÜ-st, kes tulebki 8., 11. ja 12. detsembril Lääneranna valda, et kontrollida meie laste silmade tervist: “Sageli ei oska lapsed ise ära tunda probleemi nägemises, kuid viivitus võib tuua kaasa pöördumatuid tagajärgi. Hilja avastatud lapse nägemisprobleem võib tekitada õppimis- ja kohanemisraskusi.”

“Kooliminevate laste puhul on silmakontroll perearsti juures kohustuslik,” selgitas Iveta ning lisas, et antud uuring on selleks samuti piisav: “Kontrolli tulemuse saab perearstile edastada ning rohkem täiendavat uuringut enne kooli teha vaja ei ole, eeldusel, et silmatervis on hea.”

Silmanägemist kontrollitakse järgnevatel päevadel:

  • 8. detsembril Lihulas, kus kontrollitakse Varbla ja Lihula Gümnaasiumi laste silmanägemist
  • 11. detsembril Kõmsil, kus kontrollitakse Kõmsi Lasteaed-Algkooli ja Virtsu Kooli laste silmanägemist
  • 11. detsembril Lihulas, kus kontrollitakse Metsküla Algkooli ja Lihula Lasteaia laste silmanägemist
  • 12. detsembril Lõpel, kus kontrollitakse Lõpe ja Koonga koolide laste silmanägemist

Optometrist tuleb kohale vastavate seadmetega ning hindab laste silmade seisukorda. Monitooringu käigus selgitatakse välja lapse nägemise hetkeseisu – see tähendab, et kohapeal ei määrata lapsele prille või muid abivahendeid, vaid selgitatakse välja, kas nägemises on kõrvalekaldeid. Kõrvalekallete korral suunab optometrist lapse edasi vastava ala erialaspetsialisti juurde. Lisaks teeb Pere Optika lastele kontrollist saadud voldiku alusel prilliostul -20% soodustust.

 

Lihula Lions Klubi, kelle heategevuse sihtrühmaks on lapsed, toimetab aastast 1998. Raha heategevuse jaoks saadakse näiteks jõulukuuskede müügist, metsa istutamisest aga ka sihtotstarbelistest annetustest.
Käesoleval aastal on Lihula Lions Klubi president Liivi Pank, kelle eestvedamisel laste silmanägemise kontrollimist ette võetaksegi.

 

Kristina Kukk
Lihula Teataja toimetaja

 

Päise pilt: Freeimages.com

Admin - post author

No other information about this author.