Loading... (0%)

Tartu rahu 98. aastapäeva tähistamine Lääneranna vallas

09 February 2018

2. veebruaril tähistas Kaitseliidu Lääne maleva Lihula üksikkompanii Tartu rahu 98. aastapäeva küünalde süütamisega mälestuspaikade juures.

Arvestades asjaolu, et uue Lääneranna valla territooriumi lõunapiir kattub peaaegu täielikult 1920-1940 aastatel toiminud Lääne maakonna administratiivse piiriga, otsustas Kaitseliidu Lääne maleva Lihula üksikkompanii külastada kõiki meie valla territooriumil asuvaid Vabadussõja mälestussambaid, Illustes riigivanem Jaan Teemanti sünnikodu lähedale paigutatud mälestuskivi ja Karuse kirikus asuvat vabadussõja mälestustahvlit.

Kargel ja lumisel hommikul kohtusidki kolm üksikkompanii võitlejat Rainis Kukispuu, Peep Põldäär ja Meelis Malk Lihula Vabadussõja mälestussamba juures, kus austati langenuid kangelasi ja seisatati hetkeks. Sealt liiguti edasi läbi Vanamõisa Mihkli surnuaiale, kus asuva Mihkli Vabadussõja mälestussamba juures heisati trikoloor ja meenutati lisaks vabadussõjas langenutele ka metsavendi kes meie vabaduse eest langesid ja kelle surnukehad on maetud sinna kalmistule. Seejärel põigati korraks Mihkli kirikusse, et austada Hirmus Antsuna tuntud metsavend Ants Kaljuranna tegusid meie vabaduse eest seismisel. Edasi viis tee läbi Koonga Paadrema kalmistule kirjanik Karl Ristikivi hauale, misjärel ootas meid ees riigivanema mälestuskivi. Jaan Teemant sündis Paadrema jõe ääres ja on olnud aastatel 1925-1927 ja 1932 neli korda riigivanem.

Tartu rahu 98. aastapäeva tähistamine kulmineerus Karuse kirikus, kus juba 81 aastat seisab mälestustahvel Esimeses maailmasõjas ja Vabadussõjas langenud meestele. Seal peeti väike hingepalve ning paluti hingerahu kõigile, kes on võidelnud, kannatanud ja hukkunud Eesti vabaduse nimel.

Meelis Malk,
KL Lääne maleva Lihula üksikkompanii kaplan ja teavituspealik

 

Admin - post author

No other information about this author.