Loading... (0%)

Teeme Ära talgupäev on ukse ees

02 May 2016

Juba sel laupäeval, 7. mail toimub üle-eestiline talgupäev Teeme ära. Lihula vallas on vabatahtlikel võimalik kaasa lüüa nii Lihulas sees kui ka ümberkaudsetes külades toimuvatel korrastustöödel.

Talgupäeva eesmärk on edendada ettevõtlikkust ja aktiivset eluhoiakut, parandades seeläbi meie ühist elukeskkonda ning tugevdades kohalikke kogukondi. Tänavu on ametlikke, Teeme Ära kodulehel kirjas olevaid, talgusid Lihula vallas kokku 10, millest neli toimub linnas sees ja kuus erinevates külades.

Nagu eelmisel aastal on ka tänavu korrastusi erinevaid ja igasuguseid, nii et igaüks peaks endale midagi leidma: on korteriühistute majade ümbruse kui ka sadamate ja mõisapargi korrastamist, aga ka mõttetalguid.

Lihula linnas toimub lisaks teistele ka valla poolt korraldatav Tallinna mnt 35 lagunenud majandushoone lammutus “Puhas Lihula”, mille talgujuhiks on Atmar Lobja ning kus kõik soovijad saavad panustada Tervisekeskuse laienemisele läbi antud koha korrastustöödele.

Talgulistel palutakse registreeruda

Talgute korraldajad panevad osalejatele südamele, et nad end kindlasti eelnevalt kirja paneksid.  Nii osatakse arvestada vajaminevate tööriistade, aga ka näiteks söögi tellimisega. Lihula vallas toimuvate talgutega saab tutvuda ja registreerida SIIN.

Lihula Teataja meeskond palub talgulistel saata talgupäevast ja põnevatest leidudest pilte, mida ei ole kahju ka teistele näidata. Fotod võite saata valla Facebooki postkasti või kristina.kukk@lihula.ee.

Eelmise aasta talgud – Lihula viinaköögi puhastatud ümbrus

Meenutusi eelmisest aastast

tuudi

Talgulised Tuudi kiviaeda ehitamas

Eelmisel aastal olid tublid talgulised jõudnud ühe päevaga teha ära päris palju erinevaid töid. Nii näiteks Tuudi külas oli lisaks kõigele muule ehitatud valmis kiviaia kolmas sirge, Järisel restaureeriti ainsat piimapukki, Lihulas puhastati mõisamäel asuvat viinaköögi ümbrust ja palju-palju muud.

Eelmise aasta fotomeenutusi ja tehtud töödest saab infot valla Facebook-i lehelt.

 

Välismaale ulatuv traditsioon

Üle-eestiline Teeme Ära talgupäev sai tõuke 2008. aasta suurest prügikoristusest ning sellele järgnenud 2009. aasta mõttetalgutest. Alates 2010. aastast on talgute korraldamine iga aktiivse kodaniku, kogukonna ja ühenduse võimalus midagi oma elukeskkonna heaks teha. Seejuures otsustades ise, mis vajab ärategemist koduümbruses või kaugemal. 2015. aasta talgupäeval korraldati üle Eesti 1808 eriilmelist talgut kokku 47 136 osalejaga.

Tänaseks on Teeme Ära algatus jõudnud rohkem kui sajasse riiki. Maailma eri paigus on Eesti 2008. aasta koristuspäeva eeskujul korraldatud oma koristuspäevi, mis jätkuvad ka tänavu. Kuigi eestimaalaste jaoks on koristustalgud nüüdseks vaid üks võimalikest talguliikidest teiste seas, oleme oma talgupäevaga seeläbi ka maailmakoristuse kaardil.

järise

Järise talgulised piimapuki juures


Kristina Kukk

Lihula Teataja kaastoimetaja

Fotod: erakogu

 

 

 

Admin - post author

No other information about this author.