Loading... (0%)

Verekeskus kutsub 14. novembril Lihulasse doonoripäevale

08 November 2016

Põhja-Eesti Regionaalhaigla verekeskus ootab nii uusi kui ka püsidoonoreid verd loovutama esmaspäeval, 14. novembril kell 11.00-14.30 Lihula kultuurimajas toimuvale doonoripäevale.

„Lihulas doonoripäeva korraldamine on alati südantsoojendav, sest siinsed doonorid on selline väike ja mõnus kogukond, kes on alati meie doonoripäevi rõõmsameelselt ja rohkearvuliselt külastanud,“ sõnas Põhja-Eesti Regionaalhaigla verekeskuse doonorluse arendusjuht Ülo Lomp.

Põhja-Eesti Regionaalhaigla verekeskuse andmetel on 8. novembri seisuga ainukesena normi piires 0 ja B reesuspositiivsete veregruppide varud. Siiski võib olukord muutuda iga kell ning seetõttu on doonoripäevale oodatud kõik, kes soovivad aidata.

Foto: Verekeskus


“Lihtsalt hingel on pärast nii hea olla. Iial ei tea, kellel ja miks seda vaja läheb.”
– doonor Marge, kahe poja ema, vereülekannet vajanud naine.

 

Doonoriks sobib terve, puhanud ja söönud ning vähemalt 50 kg kaaluv inimene vanuses 18–60 eluaastat, kes on Eesti Vabariigi kodanik või elanud Eestis elamisloa alusel üle ühe aasta. Verekeskus julgustab doonoreid verd loovutama regulaarselt, kolm-neli korda aastas. Minimaalne kahe vereloovutamise vaheline aeg peab olema 60 päeva, naistel soovituslikult 90 päeva.

Iga vereloovutus aitab vähemalt kolme patsienti. Doonorite verd kasutatakse rasketel operatsioonidel ja sünnitustel, patsientide raviks verejooksu, raske trauma, aneemia, leukeemia, vähi- ja maksahaiguste, põletuste ning paljude teiste haiguste puhul.

Doonorivere toel on võimalikud ka paljud plaanilised operatsioonid, mida muidu liiga suure verekaotuse kartuses ei saaks sooritada. Eesti haiglates tehakse vereülekanne ligi 20 000 patsiendile aastas.

 

Rohkem doonorite lugusid leiate SIIT.
Lisainfot doonorluse kohta leiate verekeskuse kodulehelt ning Facebooki fännilehelt “Doonorid ja Sõbrad”.

 

Kristina Kukk
Lihula Teataja toimetaja

Admin - post author

No other information about this author.