Loading... (0%)

Võidutule toovad Rakverest Läänemaale Edita Luik ja Hellat Rumvolt

20 June 2017

Tänavuse võidupüha keskmes on Rakvere, kus 23. juunil marsib Kaitseliit paraadil koos oma liitlaste ja koostööpartneritega. Traditsiooni kohaselt tuuakse võidupüha paraadilt igasse maakonda ka võidutuli: Läänemaale toovad selle Edita Luik ja Hellat Rumvolt.

Tänavu valiti võidupüha paraadilt võidutule maakondadesse viijateks igast maakonnast üks Noorte Kotkaste juht ja üks Kodutütarde juht: need inimesed hoiavad silma peal, juhendavad, aitavad ja õpetavad nii meie noori kotkaid kui kodutütreid. Nende töö tunnustuseks on neil tänavu au viia oma kodumaakonda võidutuli.

Läänemaale toovad võidutule Edita Luik ja Hellat Rumvolt

Edita Luik ja Hellat Rumvolt. Foto: Madis Mintel

Juba 17 aastat kodutütardega tegelenud Edita Luik on kõige staažikam noortejuht Lääne malevas. Tema esimene rühm Roos tegutses Lihula vallas Tuudi algkoolis, täna juhib Edita Oru kooli rühma. Koolis on ta osanud vanemad kodutütred panna tegelema noorematega, nad annavad väiksematele tunde, kus õpitakse järgukatsete kava.

Hellat Rumvolt on Noorte Kotkaste organisatsiooniga ametlikult seotud 14 aastat, kuid tegelikult kauemgi, juba Kaitseliidu taasloomise aegadest peale. Alguses käis ta laagrites abiliseks, peagi sai temast noorkotkaste rühmapealik, mõni aasta hiljem malevapealik. Kui kaitseliitlased korraldasid õppusi, võttis ta kohalikke koolipoisse õppustele kaasa.

 

Refereeritud ajakirjast Kaitse Kodu 5/2017

Foto: Madis Mintel

Päise pilt: Tiit Tamberg

Admin - post author

No other information about this author.