Loading... (0%)

Galerii: Lihula vald tähistas 25. sünnipäeva

25 October 2016

Möödunud reedel tähistas Lihula vald omavalitsusliku staatuse kinnitamise 25. aastapäeva. Üheksakümnendate stiilis sünnipäeval etendus komöödia “Orav ja Ilves”, pakuti ajastutruid suupisteid ning toimus ka retro- ja videodisko.

Valla sünnipäeva avasõnadeks said sõna vallavanem Varje Ojala-Toos ning vallavolikogu esimees Jaak Kastepõld, kes meenutasid, mis toimus aastal 1991 Lihulas: omavalitsusliku staatust tõendavate dokumentide üleandmine toonase peaministri Edgar Savisaare poolt, Eesti Korvpalliliidu meistrivõistluste turniiri alagrupivõit noormeestelt ning teine koht tütarlastelt, töö- ja müügipakkumised. Kõigest sellest kirjutati toona paberlehena ilmunud Läänlases.

Lihula valla omavalitsuslik staatus kinnitati 1991. aasta sügisel – sellest ajendatult oli ka juubelipeo teema, 90ndad. Ka Lihula kultuurimaja, kus pidu toimus, valmis kõigest aasta varem, 1990. On hea meel, et osad külalised võtsid vaevaks otsida välja ajastutruud riietust ning aitasid kaasa peomeeleolu loomisel. Patšokid, retuusid, teksatagid, -püksid, -seelikud, välismaa tossud ning loomulikult vahvlilokid – oh neid, 90ndaid!

Sünnipäeva tulid tähistama lisaks meie inimestele ka naabervaldade esindajad ja elanikud – kokku tubli 400 inimest.

Lustlik peomeeleolu säilis terve õhtu vältel: rohkelt nalja pakkus Andrus Kivirähki loodud ning Andrus Vaariku lavastatud jant ühes vaatuses “Orav ja Ilves”, millele järgnes ajastutruude suupistetega vastuvõtt ning retro- ja videodisko, kus DJ puldis oli legendaarne DJ Felix.

Kristina Kukk
Lihula Teataja kaastoimetaja

Fotod: Eliise Lepp

 

Samal teemal varem: Lihula vald tähistab oma 25. juubelit 90ndate stiilis sünnipäevapeoga

Admin - post author

No other information about this author.