Loading... (0%)

Lihulas on avatud mitmed põnevad näitused

25 October 2016

Lihula raamatukogu ei ole ammu enam pelgalt koht, kust laenutada öökapi lektüüri. See on ka paik, mille külastajatele pakutakse lisaväärtusena näituseid.

Septembri alguses kajastasime Lihula raamatukogus avatud nelja näitust: nuku-, merekultuuri aastale pühendatud raamatu-, Ennu Põldma  Haapsalu linnalooduse pildi- ning Lihula päevakeskuse külastajate käsitöönäituseid.

Nüüd, oktoobri lõpus on põhjust teha seda taas. Nimelt on veel viimast nädalat võimalik tutvuda Hanila vallavanema Arno Peksari ning loodushuvilise ärimehe Rainar Kurbeli orhideepiltide näitusega. Kaunis kuldking, rohekas õõskeel, kuradi sõrmkäpp – neid ja palju teisi Eestimaa käpalisi on võimalik vaadata Lihula Raamatukogus T-R 9.30-17.30 ning L 10-15.

Lisaks orhideedele on üleval ka A. H. Tammsaarele pühendatud raamatunäitus ning värviliste salvrätikute väljapanek. Alles on ka vähendatud mahus Lihula Päevakeskuse külastajate tööd, mida saab ka omale soetada.

Novembris on raamatukogu juhataja Ulvi Põhako sõnul kavas taas üles panna septembrist tuttavat Harry ja Lully Gustavsoni nukkude näitus.

 

Maali- ja fotonäitused kultuurimajas

Kunstihuvilistel inimestel on põhjust seada sammud ka Lihula kultuurimajja, kus on parasjagu avatud kaks näitust: fotograaf Mirjam Variku Juured ning Eesti Kunstikoolide Liidu liikmete Kiviküla maalides.

“Näituse tööd valmisid suvel, Kivikülas, Läänemaal, Eesti Kunstikoolide Liidu poolt korraldatud kunstiõpetajate maalilaagris,” selgitas Lihula Muusika- ja Kunstikooli direktor Piia Saak ning lisas: “Sel korral oli teemaks akvarell- ja akrüülmaal. Näitusele pani oma tööd välja 12 autorit, kuigi osalejaid laagris oli veidi rohkem.”

Tegemist on rändnäitusega, mis alustas Lihulast ning liigub mööda Eestit peatudes osalejate kodukohtades: järgmine sihtkoht on Märjamaa.

Lihula kultuurimaja ootab külastajaid E-R 10-16.

Nostalgiline aabitsanäitus

Lihula muuseum üllatab oma külastajaid nostalgilise aabitsanäitusega, kus leidub raamatuid 20. sajandi algusest tänapäevani. Aabitsad pärinevad muuseumi ja Eda Aaviku erakogust.

Kuna sügisel töötab Lihula muuseum pisut teises graafikus, palutakse oma külastusest eelnevalt märku anda telefonil 523 4303 või kirjalikult  muuseum@lihula.ee.

 

Kristina Kukk
Lihula Teataja kaastoimetaja

 

Fotod: Kristina Kukk

Päise pilt: Lääne Elu

Admin - post author

No other information about this author.