Loading... (0%)

BFMis filmide tegemine pani Lihula õpetajate silmad särama

30 August 2015

Uue kooliaasta eel käisid Lihula Gümnaasiumi õpetajad tutvumas Balti Filmi- ja Meediakooliga (BFM). Õppepäevast õnnestus osa võtta ka kolmel koolilehe ajakirjanikul. Käesolevas loos anname meie, Liisa Raavel (14) ja Iris Kivisäk (15), ülevaate, kuidas Lihula õpetajate koolitusvisiit läks.

Teel Tallinna oli bussis väga palav ning sõit läbi teeremontide tundus väga pikk. Kuid bussist välja astudes köitis see huvitav maja kohe meie tähelepanu. Tallinna Ülikooli Balti- ja Meediakoolil on suurepärane hoone, mis just selle kooli tarbeks ehitatud. Koolis saab õppida filmikunsti, meediat ja ristmeediat. Majaga tutvumisega me kohe alustasimegi.

Elen Lotmanil oli rõõm Lihula õpetajate ees seista

Meid tervitas Katrin Kuusik, kes on BFMi koolitaja ja projektijuht. Meile näidati heli- ja valgusruume, kostüümi- ja grimmiruumi, filmistuudioid ning “SuperNova” kinosaali, mis on varustatud kaasaegseima helitehnikaga  Meiega kohtus ka Elen Lotman, kunagine meie kooli õpilane, kellel oli väga hea meel seista jälle Lihula kooli õpetajate ees. Elen töötab nüüd Balti Filmi- ja Meediakoolis filmikunsti lektorina.

Filmide tegemine pani silmad särama

Kui majaga esmatutvus tehtud, hakkasime ise filme tegema. Kõigepealt proovisime animatsiooni. Õpetajad jaotati kahte gruppi, ühed pidid valmistama filmikaadrid lamenukkudega, teised tegid joonisfilmi. Kõik olid rõõmsalt tegevuses ning nii lahe oli vaadata, kuidas õpetajatel silmad särasid.

Joonisfilmi jaoks oli vaja joonistada palju pilte- igal pildil tegelane natuke edasi liigutada. Seejärel tuli tavaliste fotokaameratega oma kaadrid üles pildistada, need arvutisse laadida ja seejärel töödelda nii, et film jooksma hakkaks.
Lõpuks panime kõik  pildid arvutis kokku ja õppisime kuidas omatehtud filmile muusika taustaks panna. Tegevus oli põnev, mis sellest, et jahimehe kuul enne rebaseni jõudmist trajektoori muutis või veoauto rattad natuke lapergused olid.

Ideede rohkus ning positiivsed emotsioonid

Päeva tipphetk oli tahvelarvutitega filmi tegemine. Tegime kõigepealt stsenaariumi  ning siis hakkasime ise näitlema ja seda üles filmima. Oli palju inimesi ja erinevaid ideid.  Isegi tagasisõit tundus lühem, kuna mõtted rändasid tagasi sellele toredale päevale ja kõigele, mis me seal tegime.

Õpilastena loodame, et õpetajad nakatusid filmipisikuga ja et sellised tegevused jõuavad ka koolitundidesse.

Direktor Janar Sõber:

“Mulle meeldis see visiit väga, mulle meeldivad kõiksugused koolitused, iseäranis need, kus õpid midagi konkreetset. Kooli igapäevaellu trügis see koolitus juba kevadel. Eelmise õppeaasta viimases õppenõukogus sõnastasime oma uue õppeaasta eesmärke ja üks eesmärkidest on digipädevus.

See tähendab, et proovime õppe ja õpetamise töös panna suuremat rõhku digitaalse maailma avastamisele koolis. Esimene asi, mida soovin koos õpetajate ja õpilastega teha on LG animafilmide festival algklassidele ja miks mitte ka vanematele klassidele.

Minu soov ja unistus on, et igal õpilasel oleks 2015/16 õppeaastal võimalus osaleda joonisfilmi loomises. Selleks on vaja, et õpilased looksid stsenaariumi, joonistaksid või lõikaksid oma idee elusaks ning pildistasid selle kui mitte Eesti, siis Lihula kinematograafia ajalukku.

Minuni jõudnud tagasiside põhjal on koolitusvisiidil osalejad väga rahul – see visiit ei olnud ainult õpetlik, vaid ka emotsionaalselt hea häälestus uueks õppeaastaks. Olen ka ise ülimalt rahul ja Lihula kooli õpetajate üle uhke.

Eriliselt tahan tänada vallavanemat Varje Ojala-Toosi, tänu kellele meil BFMi külastada õnnestus. Muide, see idee hakkas arenema juba aasta tagasi, 2014. aasta Matsalu Loodusfilmide Festivalil ning kevadel kohtusime Lihulas BFMi esindusega, et arutada võimalikku koostööd.”

 

Iris Kivisäk ja Liisa Raavel
Koolilehe “Tikker” ajakirjanikud
Lihula Teataja noortetoimetuse kaasautorid

Fotod: Svea Stahlman

Admin - post author

No other information about this author.