Loading... (0%)

Läänemaa Aasta Huvikooli Õpetajaks sai Lihula muusikakooli õpetaja Mati Põdra

09 October 2016

Sel nädalal tähistati õpetajate päeva ning Pürksi mõisas anti sel puhul välja Läänemaa Aasta Õpetaja ja Aasta Õppija tiitel. Konkursile esitati ka viis meie valla nominenti, kellest üks, Lihula muusika- ja kunstikooli õpetaja Mati Põdra, tunnistati oma kategooria parimaks.

Lisaks aasta õpetaja tiitlile kiideti eri valdkondade parimaid õpetajaid, tänati sel sügisel Läänemaal tööd alustanud noori õpetajaid ning Läänemaal ning tuleval nädalal algava Täiskasvanud õppija nädala puhul õnnitleti ka tublimaid täiskasvanud õppijaid ja koolitajaid.

Lihula vallast oli esitatud viis nominenti: lasteaiaõpetaja Gerda Toming, klassiõpetaja Tiia Lehiste, gümnaasiumi õpetaja Rasmus Lippur, huvikooli õpetaja Mati Põdra ning täiskasvanud õppija Saima Soobard.

Fotod: Arvo Tarmula, Lääne Elu

Aasta Huvikooli Õpetaja, Mati Põdra

Mati Põdra. Foto: Arvo Tarmula (Lääne Elu)

Taasavas Lihula muusikakoolis puhkpilliosakonna (2011), taastas Lihulas puhkpilliorkestri.
Tema juhendatud Lihula ja Pärnu-Jaagupi ühendorkester osales 2014. aastal laulupeol.

Lõi õpilastele võimaluse osaleda Kaitseliidu orkestriteenistuse (alates 2014) ja Pärnu Regiooni Noorte Sümfooniaorkestri (alates 2016) töös.

On järjekindlalt loonud kooli juurde uute erialade õppimise võimalusi (tšello, eufoonium jt). Moodustab kooli õpilaste hulgas erinevaid kollektiive ja kirjutab neile muusikalisi seadeid.
2015 asutas kooli õpilastest koosneva Dancebandi.
2016 lõi partituuri ooperile “Uku ja Vanemuine”, mida etendati 8.augustil Lihulas,  tähistamaks muusikakooli 30ndat sünnipäeva. Juhendab ooperi orkestri tööd.
Osaleb igal aastal õpilastega erialastes suvelaagrites ja töötubades. Korraldab ja organiseerib õpilastele koolivälist tegevust, kontserte, õppereise.
2016 kogus Hooandja portaali kaudu raja koolile timpanite ostmiseks.
On väga andekas, töökas, ambitsioonikas, põhjalik, tööle pühendunud.

mati-ja-opilased-vol2

Foto: erakogu


Mati Põdra kommentaar

“Kõigepealt tahaksin välja tuua kakskümmend põhjust, miks ma pole lasknud ennast “Lihulast peenematesse kohtadesse” (ühe siinkohas anonüümseks jääva sõbra väljend) üles osta.

Niisiis:

Foto: erakogu

1.  Anneli
2. Taavi
3. Erik
4. Birgit
5. August-Melvin
6. Svea
7. Silver
8. Hanna
9. Margot
10. Piia
11. Mari-Liis
12. Kulla
13. Hugo
14. Samuel
15. Laura
16. Mark Ra
17. Ralf
18. Tõnis
19. Tormi
20. Tuuli

Et mitte ükski õpetaja, aasta õpetaja seda enam, ei tohi mõnd õpilast armastada rohkem kui teisi, siis on käesoleva nimekirja järjestamise aluseks asjaomaste inimeste pikkuse ja tähestikujärgse asukoha geomeetriline keskmine.

Aga nüüd selle tiitli tagamaadest läbi minu silmade. Kunagi paarkümmend aastat tagasi otsustati kuskil, et seni eelkutseõppeasutuste formaadis tegutsenud (laste)muusikakoolidest saavad huvikoolid. Hakati küll aktiivselt kasutama seda sõna, aga unustati täpsustamata sõna sisu. Mis tõi endaga kaasa niipalju erinevaid paradigmasid, et lõi silme eest pildi kirjuks, ja kirjuks on see pilt jäänud siiamaani. Kas taoline kontseptuaalne mitmekesisus on hea või halb, jäägu juba teiste otsustada.

Need, kes mind kandidaadiks esitasid, ja need, kes mu välja valisid, küllap siis nägid just minu paradigmas midagi sellist, mis tundus neile erakordne. Kuulasin tol pidulikul pealelõunal nende argumente tähelepanelikult …no minu jaoks puha kõik sellised asjad, mis peaksidki palganumbri sisse ära mahtuma. Ja sellest, mida ise tõsiseks väljakutseks pidasin (ooper see polnud), teavad ainult väga vähesed inimesed. Esiotsa jääb aga see saladuseks.

Aitäh ikkagi minusse uskumast, ja seda võin kindlasti lubada, et see tiitel mind kuidagipidi laisemaks ei muuda! Ära teha on veel vähemalt sama palju, kui praeguseks tehtud.”

Kristi Märk
Lihula Teataja toimetaja

Admin - post author

No other information about this author.