Loading... (0%)

Lihula Gümnaasium kinkis Eestile 100 lumememme

15 February 2018

13. veebruaril tähistas Lihula Gümnaasiumi koolipere üheskoos vastlapäeva: spordivõistluste ja rahvatantsuga alanud hommikupoolik kulmineerus saja lumememme valmistamisega Eesti Vabariigi 100 sünnipäeva auks.

Idee korraldada ühistantsimine oli Lihula Gümnaasiumi tantsuõpetaja Pilvi Kasel juba ammu, kuid selle teostamiseni jõuti alles tänavu.

„Meie ühine soov oli teha üks lõbus liikumispäev,“ selgitas gümnaasiumi kehalise kasvatuse õpetaja Kristi Kangur.

Küsimusele, kui hea meelega võtsid idee vastu lapsed, selgitasid Pilvi ja Kristi, et motivatsiooni tõstmiseks lubati kõigile õpilastele osavõtu eest hindeid kehalises kasvatuses. „Liikumine muusika saatel on tegelikult riiklikus õppekavas sees, lisaks toimub meil jaanuaris traditsiooniline sisekergejõustikuvõistlus. Nii me siis ühendasime kõik tegevused ühte,“ täpsustas Kristi.

Võistlustulle astuti järgmistes alades: 30m jooks, hüppenööriga hüppamine, paigalt kaugushüppe ja topispallivise. Kohtunikeks olid seekord 12. klass.

Galerii: Kristina Kukk

Kell 11.30 said kõik kooliõpilased kokku Lihula Gümnaasiumi parklas, kus algas ühistantsimine. Mõnus liikumispäev kulmineerus ühise lumememmede valmistamisega.

Küsimusele, kas ürituse peakorraldajad jäid ise päevaga rahule, vastati kui ühest suust: „Loomulikult!“ „Oluline oli päeva nautida, rõõmustada ja seda oli noorte silmis näha,“ ütles Pilvi Kase.

 

 

 

Kristina Kukk
Lääneranna valla avalike suhete spetsialist

 

Päise pilt: Marje Loide

 

Rohkem pilte leiate SIIT
Rohkem videoid saate vaadata SIIT

Admin - post author

No other information about this author.