Loading... (0%)

Lihula õpetaja Liina Vaimla võitis Läänemaa aasta õppija tiitli

17 September 2015

LiinaHead uudised haridusmaastikult. Nimelt võitis Lihula Gümnaasiumi õpetaja Liina Vaimla, kes oli ühtlasi sel kevadel lõpetanud abiturientide klassijuhataja, Läänemaa aasta õppija tiitli.

Peale keskkooli lõppu oli Liina Vaimla kindlaks sooviks saada õpetajaks. Matemaatika-informaatika erialale Tallinna Pedagoogilisse Instituuti Liina õppima läkski, kuid õpingud katkesid, sest, nagu noortel naistel sageli kombeks, ta abiellus ja üsna pea sündisid lapsed.
Et haridustee tuleb lõpule viia oli selge, kuid mis teha, kui oled keskkooli lõpetanud ajal, mil riigieksameid polnud, aga nüüd nende tulemusi nõutakse? Lääne-Viru Rakenduskõrgkool võttis vastu lõputunnistuse keskmise hinde alusel ja selle Liina ärijuhtimise erialal 2011. aastal cum laude lõpetaski.

Õppimise ajal sai alguse ka tema õpetajakarjäär, kui Lihula koolil ettevõtlusõpetajat vaja oli. Toona kaupluses töötanud Liina võttis kutse meelsasti vastu ja kooli ta jäänud ongi. Õpitee on kulgenud aga tööga paralleelselt – õpetaja Vaimla on nüüd magistrikraadiga haridustehnoloog, kes sügisel taas Tallinna Ülikooli lävepakku kulutama hakkab – sedapuhku matemaatikaõpetajate ümberõppekursusel.

Eesti Täiskasvanute Koolitajate Assotsatsiooni kodulehel olev tutvustus jätkub intervjuuga, kus Liina Vaimla räägib, miks ta õpib ning milliseid muutusi on õppimine tema ellu toonud.

Miks Te õpite?
Mulle meeldib ennast täiendada – see annab mulle kindlustunde tuleviku ees. Soovitan seda kõigile, kellel kuskil südamepõhjas midagi kripeldab või kellel on kunagi midagi pooleli jäänud. Katsuge leida õige hetk ja koht, kus algust teha. Minu õpingute juures on väga olulist rolli mänginud mu perekond – abikaasa, lapsed ja vanemad.  Ilma nende abi ja mõistva suhtumiseta ei oleks ma midagi saavutanud!

Milliseid muutusi on õppimine Teie ellu toonud?
Muutused on olnud suured. Ligi 10 aastat töötan koolis õpetajana, kus mul on täita palju erinevaid ja väga huvitavaid ülesandeid. Lääne-Viru Rakenduskõrgkoolis omandatud eriala annab võimaluse õpetada gümnaasiumis majandusõpetust, tänu tehnikateaduse magistrikraadile saan olla arvutiõpetaja, tegeleda haridustehnoloogiaga ja lisaks sellele õpetan veel teises ja kolmandas kooliastmes matemaatikat, mille kvalifikatsiooni loodan kätte saada järgmise aasta juunis.

 

Kolleegid ütlevad, et Liina lihtsalt on inimene, kes viitsib ja tahab end kogu aeg täiendada, et siis oma uusi teadmisi edasi anda. “Olen ääretult uhke, kade ja veelkord uhke Su üle Liina!” oli kommentaar, mille Lihula Gümnaasiumi direktor Janar Sõber täna hommikul, kui selle teate laiali saatis, omalt poolt lisas.

Fotod: erakogu

Admin - post author

No other information about this author.