Loading... (0%)

Metsküla kooli õpilased saavutasid õpioskuste olümpiaadil ülekaaluka võidu

26 April 2016

Eelmisel neljapäeval, 21. aprillil toimus TLÜ  Haapsalu Kolledžis Läänemaa õpioskuste olümpiaad V klassile. Metsküla algkooli õpilased said maksimaalsest 119 punktist 99,2 ning saavutasid ülekaaluka võidu, edestades teise koha saajaid kahekümne punktiga.

1Olümpiaadil osales kokku kümme kooli üle maakonna: igas võistkonnas 5 õpilast. Metsküla kooli käisid esindamas Silver Nikkel, Samuel Kastepõld, Joosep Michels, Hugo Noormets ja Eva-Maria Kastepõld ning õpetaja Pille Kaisel.

Esimeses osas jagunes iga võistkond kolmeks: üks õpilane tegi kuulamisülesannet, kus inglisekeelse laulu read tuli panna õigesse järjekorda; kaks õpilast lahendasid maleülesannet kasutades abivahendina Maleaabitsat ning kaks ülejäänud õpilast otsisid internetist infot Merekultuuriaasta kohta.

Järgmised kaks etappi koosnesid 20 minutilistest töötubadest: kummaski oli 5 eriliigilist ülesannet ja vajalikud abimaterjalid.

“Jälgides võistkondi võin väita, et õpilased oskavad infot otsida; pigem oli takistuseks töö organiseerimine rühmas  ja õige strateegia valik. Mõnes võistkonnas lihtsalt jagati ülesanded süvenemata, milline õpilane millises valdkonnas tugev on. Kuna nii ülesandeid kui õpilasi oli viis, siis tegusamad lapsed, kes olid niiöelda oma ülesande lahendanud, läksid kohe kaaslasele appi,” ütles TLÜ Haapsalu Kolledži õppekoordinaator Anneli Kasesalu, lisades, et kokkuvõttes olid kõik kohaletulnud õpilased töökad, püüdlikud ja sõbralikud. “Loodetavasti said nad sellest hea kogemuse ja positiivse elamuse,” ütles Kasesalu.

Metsküla algkooli õpilased said maksimaalsest 119 punktist 99,2 ning edestasid enam kui 20 punktiga nii Haapsalu, Oru, Uuemõisa, Risti kui ka Palivere koolide õpilasi.

Kristina Kukk
Fotod: erakogu

Admin - post author

No other information about this author.