Loading... (0%)

Täna sõlmivad Mektory ja Innokas koostööleppe, millest võidab terve Läänemaa

17 June 2015
SA Innokas esindus Stenbocki majas Foto: Innoka FB

SA Innokas esindus Stenbocki majas Foto: Innoka FB

Täna, 17. juunil kell 11 allkirjastab TTÜ Mektory direktor Tea Varrak Haapsalus koostööleppe innovatsioonikeskusega Innokas SA, et arendada koostööd Läänemaa ettevõtetega.

Koostöö alustamise puhul kingib Mektory keskus Innokasele 10 Unimati turvalist tikksae- ja treipinki, millega saavad meisterdada nii lapsed kui täiskasvanud. Tööpinkidega on Innokase õpilasfirmadel võimalus valmistada toodete prototüüpe ja teha esimesi katsetusi puutöö vallas.

Innokas ratastel

Sügisest hakkab Innoka algatusel Läänemaa koolides, lasteaedades ja noortekeskustes ringi sõitma rekka, mis kujundatud tehnoloogiat täis klassiruumiks. Sinna paigutatakse ka Mektory kingitud seadmed. Rekka eesmärgiks on tehnoloogia tutvustamine ka nendele õpilastele, kes elavad suurematest linnadest kaugemal.

Teadlased ja insenerid

TTÜ Mektory ja Innokas alustavad koostööd Läänemaal loodus- ja täppisteaduste ning tehnoloogia aladel, et populariseerida ning äratada noortes huvi teadlas- ja insenerikärjääri vastu. Koostöö eesmärgiks on propageerida innovaatilist lähenemist ja suurendada ettevõtlikkuse osa koolitus- ja õppeprotsessides.

Läänemaa ja Harjumaa tihedam koostöö

TTÜ prorektor ja Mektory direktor Tea Varrak: „Innokase tegevus innovatsiooni, ettevõtlikkuse, teaduse ja tehnoloogia toetamisel Läänemaal on olnud märgatav. Mektory keskuse ja Innokase vahel sõlmitava koostöölepingu eesmärgiks on panna alus Läänemaa ja Harjumaa senisest tihedamale koostööle. Keskendudes eelkõige noorte seas teaduse, tehnoloogia ja inseneeria rolli olulisuse teadvustamisele mõlemas maakonnas.“
Sügisel tuleb TTÜ Mektorys Läänemaa päev, kus terve Mektory maja on Läänemaa rahva päralt. Oodatud on kõigi koolide õpilased ja õpetajad, keda see teema kõnetab, ja kõik teised huvilised.

SA Innokas tuleb ka Lihulasse

SA Innokas avati 2014. aasta alguses ning selle aja jooksul on Innokast külastanud üle 2000 õpilase. Igapäevaselt on keskuse tegevusega seotud 150 õpilast. Innovatsioonikeskus Innokas tegutseb ning aitab uuenduslikke ideid ellu viia Haapsalus ja Läänemaal. Eesmärgiks on läbi innovaatiliste tehnoloogiate edendada koostööd eri valdkondade vahel. “Õige pea saab Innokas rattad alla ning muutub mobiilseks. Seeläbi tekib meil võimalus ringi sõita ja Innokas olemasolevat tehnoloogiat ning teadmisi tutvustada ka väljaspool Haapsalut. Kindlasti tuleme ka Lihulasse,” kinnitas SA Innokas juhatuse liige Angela Leppik.

———————–
Hilisem täiendus.  Galerii: Tehnikaülikooli Mektory sõlmis koostööleppe Haapsalu Innokaga

Admin - post author

No other information about this author.