Loading... (0%)

19 aastat mälumängu Varblas

09 April 2018

Vanarahvas ütles ikka, et heal lapsel mitu nime. Nii tundub see olevat ka mälumängu puhul. Teame ju seda küsimustele õigete vastuste nuputamist ka viktoriini nime all või uuema ja moodsama sõnaga kilb.

Eestis peetakse organiseeritud mälumängude algusajaks 1977. aastat, kui toimusid esimesed Eesti võistkondlikud meistrivõistlused. Muidugi toimusid mõned mängud ka juba varem. Üldse peetakse Eestit Euroopa üheks parimaks mälumänguriigiks, sest rahvusvahelisel tasandil on saavutatud väga häid kohti nii individuaalselt kui ka võistkondlikult.

Selle aasta jürikuu 6. päeval jõudis Varbla rahvamajas lõpule järjekordne mälumängu turniir. Alustanud oleme tavaliselt oktoobrikuus ja lõpetanud kevadel aprillis. Kokku oleme saanud kord kuus. Lõppenud turniir oli väga põnev ja pingeline, sest üldvõitja selgus alles viimase viie küsimusega.

Seekord võitis võistkond Rahu Põik 4-8 koosseisus Ivo Uutar, Anu Tiitsaar, Leili Selberg ja Tõnis Uutar. Ainult kahe punktiga jäid võitjatele alla Jüri Saatmäe, Pille Saatmäe, Kaaro Saatmäe ja Kulla Saatmäe võistkonnast Nipitiri. Auhinnalise kolmanda koha saavutas Känd ja Võsa koosseisus Jüri Leinpuu, Ele Leinpuu ja Juta Jensen. Neljanda koha saavutanud Arenguruum jäi neile alla vaid ühe punktiga. Tublid olid ka ülejäänud võistkonnad Viis Viimast ja Verpel Surf.

Turniiri lõpetasime nagu ikka väikese seltskondliku koosviibimisega, kus pidasime meeles kõiki turniiril osalenud võistkondade liikmeid. Esimesele kolmele võistkonnale olid auhindadeks raamatud.

Turniiri ühe korraldajana ja kõik need 19 aastat küsimusi koostanud mängujuhina tänan kõiki kilbareid innuka osavõtu eest, sest tänu nende soovile saab see turniir üldse toimuda.

 

Raimond Lobjakas

 

Fotod: Anneli Lobjakas

Admin - post author

No other information about this author.